To oryginalne kobiece imię należy do najpiękniejszych. Oznacza „najmilszą”

To osoby pełne ciepła. Wszyscy czują się w ich towarzystwie zrelaksowani.
To oryginalne kobiece imię należy do najpiękniejszych. Oznacza „najmilszą”
Fot. pexels
29.12.2022

Milena to zdaniem wielu osób jedno z najpiękniejszych, ale i najoryginalniejszych kobiecych imion. Pomimo tego nie należy do grupy popularnych, więc kobiety o nim, zawsze szybko zapadają wszystkim w pamięć. Imię ma pochodzenie starosłowiańskie. Oznacza zaś „najmilszą”.

Milenom faktycznie nie można odmówić niezwykle pozytywnej aury, jaką wokół siebie roztaczają. To osoby pełne ciepła. Wszyscy czują się w ich towarzystwie zrelaksowani. Nigdy się nie wywyższają. Oprócz tego, że są szalenie sympatyczne, cechuje je niepospolita empatia. Są bardzo wyczulone na krzywdy innych. Widzą zazwyczaj znacznie więcej od innych. Potrafią zauważać emocjonalne niuanse, które są przez innych ludzi pomijane. Zawsze można liczyć na ich pomoc i wsparcie. 

Zobacz także: Znaki zodiaku, które rzadko okazują wdzięczność. Mają wrażenie, że wszystko się im należy

Znaczenie imienia Milena

Niezwykle sympatyczne Mileny nie mają jednak anielskich charakterów przez cały czas. Nierzadko zdarza się, że emocje biorą nad nimi górę. Bardzo szybko wpadają w złość lub frustrację. Niełatwo się im opanować. Jeśli ktoś kiedyś nadepnął im na przysłowiowy odcisk i wywołał podobne negatywne emocje, z jakimi długo nie mogły sobie poradzić, na długi czas pozostanie na ich czarnej liście. Mileny nie wybaczają łatwo. Aby zyskać sobie ich wybaczenie i ponownie zaskarbić przyjaźń, trzeba naprawdę bardzo mocno się postarać. Poza tym to kobiety, jakie cechuje niemała upartość. Zawsze są pewne swoich racji. 

To osoby, które nie znoszą fałszu i manipulacji. Brzydzą się kłamstwami. Zawsze starają się mówić prawdę i cenią to sobie także u innych. Nawet gdy to, co mają komuś do powiedzenia, nie należy o przyjemnych, nie ukrywają prawdy. Mileny są niezwykle wrażliwe, nie lubią ranić innych. Jeżeli postąpią wobec kogoś niesympatycznie, czy niesłusznie go o coś oskarżą, długo nie mogą sobie tego darować. Rozpamiętują w nieskończoność swoje porażki. 

Kobiety o tym imieniu to niepoprawne romantyczki. Nie skaczą z kwiatka na kwiatek. Wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia, jak i w tę na dobre i na złe na całe życie. Wiążąc się z nimi, można liczyć na lojalność i wierność. 

Szczęśliwą cyfrą Milen jest 4. Ich szczęśliwą barwą jest zaś turkus. 

Zobacz także: Pan demotywator. Czy da się poprawić relację, w której partner ciągle podcina nam skrzydła?

Polecane wideo

Sprawdź, jaki styl ubierania się pasuje do Twojego znaku zodiaku
Sprawdź, jaki styl ubierania się pasuje do Twojego znaku zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie