Cecha charakteru, która przedłuża życie. Jeśli ją posiadasz, jesteś prawdziwą szczęściarą

Okazuje się, że długie życie jest w zasięgu naszych rąk.
Cecha charakteru, która przedłuża życie. Jeśli ją posiadasz, jesteś prawdziwą szczęściarą
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/maralafontan/)
29.12.2022

Któż nie chciałby poznać sekretu długowieczności? To intrygujące zagadnienie, jakie rozpalało ludzką wyobraźnię od dawien dawna. Już od najdawniejszych czasów prześcigano się z wymyślaniem rozmaitych teorii na ten temat. Na wielu królewskich dworach pracowały zastępy alchemików, którzy dokładali wszelkich starań, by w końcu wręczyć monarchom dający nieśmiertelność legendarny kamień filozoficzny. Jeszcze inni wierzyli, że nieprzeciętnie długi lub nawet wieczny żywot zapewni im asceza lub nawiązanie kontaktu z bytami paranormalnymi. Niestety na nic się to nie zdało. 

Co ciekawe, naukowcy są zdania, że na długowieczność ma wpływ jedna z cech naszego charakteru. Każdą z nas, jaka ją posiada, można nazwać urodzoną w czepku, czeka ją bowiem spokojne i bardzo długie życie. 

Zobacz także: Gdy każda kobieta staje się rywalką... Kogo dotyczy i jak objawia się syndrom królowej pszczół?

Cecha charakteru, która zapewnia długowieczność

Wedle najnowszych teorii, najdłużej żyją ludzie, których można określić jako nieprzeciętnie sumiennych. Nadzwyczaj poważne traktowanie oraz sumienne wykonywanie obowiązków, przekłada się na wielki spokój ducha, ale i doskonałą organizację czasu. Sumienne osoby dzięki swemu doskonałemu zorganizowaniu w ogóle nie stresują się na przykład zaległymi terminami. Nie wpadają w panikę, że zapomniały o uregulowaniu opłat, czy nie zdążyły z oddaniem ważnego projektu na czas. 

Dzięki temu w ich organizmach nie dochodzi do niebezpiecznych wahań poziomu cukru we krwi. W ich przypadku znacznie zmniejsza się więc ryzyko wystąpienia zawału i udaru. Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców pokazały też, że sumienne osoby mają znacznie silniejszy układ odpornościowy

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zacząć pracować nad swoimi życiowymi nawykami i wkrótce móc określać się mianem bardzo sumiennych.

Zobacz także: „Gdy zaproponowałam partnerowi ślub, wszyscy byli oburzeni”. Kobiety, które oświadczają się mężczyznom

Polecane wideo

Kobiece cechy, które naprawdę onieśmielają mężczyzn
Kobiece cechy, które naprawdę onieśmielają mężczyzn - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.12.2022 20:30
Jestem sumienna :D ale otaczają mnie ludzie-chaosy, jak cos spier...dolą to do mnie i ratuuuuuuj.... wiec dzieki nim pewnie skróci mi sie zycie, dziękuje ogarnieci krewni!
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 29.12.2022 20:11
Życie przedłużają częste spacery z psem i wędrówki oraz uprawa ziemi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.12.2022 16:52
http://blog.wiara.pl/grsdfdfdfs/2022/12/29/Zycie-wewnetrzne-jest-szalenie-ciekawe-10-12-lutego-2022-Rekolekcje-dla-dziewczat-18
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.12.2022 16:51
dsczxc
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.12.2022 02:38
Czy ja wiem... Jestem sumienna i mnie to już wykańcza.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie