Uczymy się kontroli oddechu. Dzięki temu wygrasz walkę ze stresem i odzyskasz spokój

Czas na świadome oddychanie!
Uczymy się kontroli oddechu. Dzięki temu wygrasz walkę ze stresem i odzyskasz spokój
Fot. Unsplash ( Fabian Moller/Kevin Lavanto)
25.12.2022

O oddychaniu na dobrą sprawę myśli bardzo mała liczba osób. To dla nas rzecz tak naturalna, że najczęściej zaczynamy przypominać sobie o niej dopiero w chwili, gdy coś zaczyna ją utrudniać. Tak, niestety dopiero dyskomfort przeszkadzający w oddychaniu pełną piersią zmusza nas do refleksji na ten temat. Warto jednak pamiętać, że oddech ma wręcz gigantyczną moc. Starajmy się myśleć o nim każdego dnia i potraktujmy go w końcu jak swojego najlepszego przyjaciela. Jeśli bowiem nauczymy się kontroli oddechu, błyskawicznie znacznie poprawi się nasz komfort emocjonalny. Będziemy zdrowsze, spokojniejsze, o wiele bardziej witalne, a co za tym idzie także szczęśliwsze.

Czas na świadome oddychanie!

Zobacz także: „Przez moje idiotyczne wymagania straciłam miłość niezwykłego człowieka”

Jak oddychać, aby poczuć w sobie wielką życiową moc?

Dzięki właściwemu oddychaniu możemy sprawić, że nasz poziom energetyczny nareszcie zacznie zacznie wzrastać. Wystarczy, że wyeliminujemy pewien błąd. Otóż najczęstszym błędem, jaki popełniamy, jest zdecydowanie za płytkie oddychanie. Jeśli nasz oddech jest za płytki, nie dotleniamy należycie organizmu. W związku z tym dochodzi do zaburzenia metabolizmu. Czujemy się przez to zmęczone, nieustannie senne. Nie mamy na nic siły, więc momentalnie pogarsza się nasz nastój. 

Oddech to także doskonałe narzędzie służące do kontroli emocji. Wiedza o nim przydaje się zwłaszcza w trudnych momentach, na przykład gdy dopada nas ogromny stres, niepokój, czy strach, z jakim nie potrafimy sobie poradzić. 

W takich chwilach fundujmy sobie relaksującą tlenową terapię. Zapomnijmy na chwilę o wszystkich trapiących nas rzeczach, czy masie obowiązków do wykonania. Skupmy się wyłącznie na procesie oddychania. Oddychajmy bardzo powoli, ale głęboko. Wydychajmy powietrze ustami. Potem przejdźmy do bardziej dynamicznego, rytmicznego oddychania. Bardzo szybko poczujemy się o wiele lepiej.

Zobacz także: To najbardziej zaskakujący randkowy trend od lat. Sprawdź, czy dawn dating to coś dla Ciebie

Polecane wideo

Horoskop cygański: Jak go obliczyć i co mówi o Tobie?
Horoskop cygański: Jak go obliczyć i co mówi o Tobie? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie