Wybierasz się na zimowy leśny spacer? Lasy Państwowe ostrzegają przed pewnym bardzo niebezpiecznym zjawiskiem

Zimowe przechadzki mogą stanowić dla nas zagrożenie przez tak zwaną okiść.
Wybierasz się na zimowy leśny spacer? Lasy Państwowe ostrzegają przed pewnym bardzo niebezpiecznym zjawiskiem
Fot. Unsplash (Justin Kaufmann/Valentin Chretien)
18.12.2022

Przechadzki leśnymi śnieżkami, które okryły się grubą warstwą śniegu to zdecydowanie jedna z największych zimowych przyjemności. Las w zimowej śnieżnej szacie prezentuje się niesamowicie i wręcz bajkowo. Planując spacery po zalesionych obszarach, powinnyśmy jednak mieć na uwadze to, że może tam na nas czyhać pewne niebezpieczeństwo. Leśnych spacerowiczów ostrzegają przed nim Lasy Państwowe. 

Zobacz także: „Dwoiłam się i troiłam, ale on nigdy nie był ze mnie zadowolony...”. Wykańczający związek z psychofagiem

Okiść: niebezpieczne zjawisko, które pojawia się w lesie zimową porą

W trakcie przechadzek po malowniczych lasach pokrytych śniegiem, musimy pamiętać o zjawisku, jakie nosi nazwę okiści. Okiść to innymi słowy osadzanie się warstw śniegu na gałęziach drzew oraz krzewów.

Wygląda to dość niepozornie i często nie budzi naszych najmniejszych podejrzeń. Ot, urocza czapa śniegu na drzewie - widok jak z bajki. Mokry ciężki śnieg zalegający na krzewach faktycznie nie stanowi dla nas problemu. Gorzej z tym, jaki zalega w górnych częściach drzew. Otóż powoduje on wówczas łamanie gałęzi, a niekiedy także i całych drzew. Za szczególnie niebezpieczną okiść uważana jest ta spoczywająca w czubach drzew iglastych. 

Zimą w lesie warto mieć więc oczy dokoła głowy. Poza zachwycaniem się wspaniałymi widokami i relaksowaniem się, w trakcie spacerów zwróćmy od czasu do czasu uwagę na to, czy na mijanych przez nas drzewach nie występuje przypadkiem niebezpieczne zjawisko okiści. 

Zobacz także: Marzysz o hipnotyzującym spojrzeniu bez makijażu? Jak najszybciej wypróbuj tę metodę na niemożliwie długie rzęsy

Polecane wideo

Horoskop cygański: Jak go obliczyć i co mówi o Tobie?
Horoskop cygański: Jak go obliczyć i co mówi o Tobie? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie