„Ile kolan ma pies”, „Iphone 14”, „Elżbieta II”. Czego Polacy szukali w Google w 2022 roku?

Interesowała nas Ukraina, ale nie tylko.
„Ile kolan ma pies”, „Iphone 14”, „Elżbieta II”. Czego Polacy szukali w Google w 2022 roku?
Fot. pexels (Valeri Mak)
10.12.2022

Google Polska przygotowało ranking najczęściej wyszukiwanych haseł i zapytań w 2022 roku w polskiej wersji wyszukiwarki. W zestawieniu wysokie miejsca zajmują frazy związane z Ukrainą. Polacy często zastanawiali się także „Ile kolan ma pies” oraz „Kiedy usuną TikToka”

Zobacz także: Tajemnice grafologii. Pismo mówi o Tobie znacznie więcej niż myślisz...

Czego Polacy szukali w Google w 2022 roku?

To, czego szukamy w Google, jest odzwierciedleniem obecnej sytuacji społecznej i politycznej. Nikogo więc chyba nie dziwi, że najczęściej wyszukiwane frazy były związane z Ukrainą. Na podium znalazły się hasła takie jak „Ukraina”, „Putin”, „Wojna w Ukrainie”. Polacy wyszukiwali także często słowa „Dodatek osłonowy”, „Witold Paszt” czy „Jak pokochałam gangstera”.

Oprócz wyszukiwania konkretnych słów, Polacy równie chętnie googlowali ważne pytania. Wysoką pozycję w zestawieniu zajmują zapytania takie jak „Co to jest swift”, „Ile kosztuje rubel”. Na podium zestawienia także bardzo wysoko znalazło się pytanie „Ile kolan ma pies” czy „Ile kosztuje test na covid w aptece”. Dodatkowo, Polacy bardzo interesowali się Iphonem 14 czy ceną cukru. Wysoką pozycję miała także fraza „Elżbieta II”, jak bowiem wiemy, w tym roku pożegnaliśmy dotychczasową królową Wielkiej Brytanii.

Z kolei jeśli chodzi o najchętniej wyszukiwane memy, na pozycji lidera zagościł Putin. Tuż po nim uplasował się Kerfuś, Polski Ład oraz Katarzyna Cichopek.

Zobacz także: Najstarszy kot świata wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. W przeliczeniu na ludzkie ma 120 lat

Polecane wideo

Ważyła 311 kilogramów, ale dzisiaj wygląda jak zupełnie nowa osoba. Jest rekordzistką w utracie wagi!
Ważyła 311 kilogramów, ale dzisiaj wygląda jak zupełnie nowa osoba. Jest rekordzistką w utracie wagi! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie