Co zrobić, żeby mieć dobry dzień?

Dzięki temu poczujesz się znacznie lepiej.
Co zrobić, żeby mieć dobry dzień?
Fot. pexels
27.11.2022

Często zapominamy, że to, czy będziemy mieć lepszy czy gorszy dzień, zależy od nas samych. Poranna rutyna w dużym stopniu wpływa na samopoczucie w ciągu dnia. To, jak wygląda nasz poranek, rzutuje na cały dzień. Co zrobić, aby cieszyć się dobrym humorem i samopoczuciem? Zastosuj się do wskazówek eksperta.

Zobacz także: Ten mężczyzna myślał, że ma kaca. Prawda okazała się dużo gorsza

Wiele osób zmaga się z problem braku energii rano. Budzimy się zmęczeni i w złym humorze, wiec jak możemy mieć dobry dzień? Gazeta.pl przytoczyła porady neurobiologa dr Andrew Hubermana z Uniwersytetu Stanforda. Specjalista zdradził sposoby na dobre samopoczucie w ciągu dnia. Zasady są tylko 3, dlatego warto o nich pamiętać i ich przestrzegać.

Ekspert radzi, co zrobić, aby mieć dobry dzień

Pij kawę… rozsądnie!

Ekspert zwraca uwagę na odpowiedni moment picia porannej kawy. Jego zdaniem najlepiej jest nie pić jej od razu po przebudzeniu. Więc kiedy? Według niego najlepszy moment na kofeinowy napój jest dopiero po 60-90 minutach od wstania. Wszystko ze względu na działanie neuroprzekaźników w mózgu, a dokładnie adenozyny, która wywołuje poczucie przemęczenia. Kofeina bowiem skutecznie hamuje jej wydzielanie. Ekspert radzi, aby rano poczekać, aż wyrzut tego neuroprzekaźnika zmaleje.

Zwiększ temperaturę ciała

Specjalista radzi także, aby rano zadbać o podniesienie temperatury ciała. Jak się okazuje, krążenie pobudzone w taki sposób ma dobroczynny wpływ na ustąpienie uczucia zmęczenia. Wystarczy krótki prysznic rano albo wykonanie kilku prostych ćwiczeń, aby mieć znacznie więcej energii zarówno rano, jak i przez cały dzień.

Wyjdź na świeże powietrze

Zdaniem dr Hubermana poranne wyjście na świeże powietrze to doskonały sposób na lepsze samopoczucie w ciągu dnia. Zatem warto zadbać o to, aby w przeciągu pierwszej godziny po przebudzeniu wystawić się na zbawienne działanie świeżego powietrza. Równie ważną rolę odgrywa ekspozycja na poranne światło słoneczne. Uaktywnia bowiem ono wydzielanie przez organizm dopaminy, która wpływa m.in. na wzrost motywacji do działania.

Zobacz także: 5 łatwych sposobów na szybkie zaśnięcie. Wypróbuj je dzisiaj wieczorem

Polecane wideo

Jakie zwierzę najbardziej pasuje do Twojego znaku zodiaku?
Jakie zwierzę najbardziej pasuje do Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
😈 (Ocena: 5) 02.12.2022 08:57
Trzeba zrobić Sex~ 😍😳🥴🤤🥵💦💯💨💋💗💞👅🍆🍊🍑
zobacz odpowiedzi (1)
Alkoholiczko (Ocena: 1) 28.11.2022 12:59
Wyginają do żabki po 200 ml malinowej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.11.2022 10:30
Nie idz do pracy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie