Żeńskie imię, które wciąż traci na popularności. Kiedyś było bardzo elitarne

To imię oznacza szlachetnie urodzoną.
Żeńskie imię, które wciąż traci na popularności. Kiedyś było bardzo elitarne
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)
14.11.2022

Patrycja to imię pochodzenia łacińskiego. Oznacza szlachetnie urodzoną, patrycjuszkę posiadającą niemałe przywileje. Przez długi czas owe imię było uważane za nadzwyczaj szlachetne i zarezerwowane dla kobiet przynależących do najwyższych elit. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Patrycjusz. 

Zobacz także: „Kontroluje, więc kocha”. Niepokojące sygnały, że Twój partner jest zbyt zaborczy

Patrycja, czyli szefowa doskonała

Patrycje doskonale nadają się na kierownicze stanowiska. Wszyscy liczą się z nich opiniami. Uważa się je także za najlepsze doradczynie. Ponadto nie mają najmniejszych problemów z kierowaniem ludźmi, nawet jeśli jest to duży zespół. Są bardzo bezpośrednie - nagany i pochwały, jak i wyznaczanie obowiązków przychodzi im bardzo łatwo, wręcz naturalnie. Patrycje mają niezawodny instynkt, jaki pozwala im dostrzegać w ludziach konkretny potencjał. Nierzadko odkrywają ich ukryte skarby: talenty, o jakie nawet się nie podejrzewali. Patrycje świetnie odnalazłyby się także w branży HR. 

Trzeba przyznać, że w życiu prywatnym nie żyje się z nimi lekko. Swoje apodyktyczne zapędy chcą bowiem przenosić na grunt związkowy. Nie są najlepszymi dyplomatkami, ponieważ trudno im zrozumieć, że nie zawsze mają rację. Gdy wchodzi się z Patrycją w konflikt, droga do osiągnięcia kompromisu jest bardzo długa i wyboista...

Swoją apodyktyczność przysłaniają na szczęście sporymi zaletami. To dzięki nim łatwo wybacza się im wspomniane grzeszki. Patrycje są duszami towarzystwa i potrafią być ogromną inspiracją. Mają w sobie nieprzeciętną witalność. Nie boją się nowych wyzwań. Wychodzenie ze strefy komfortu to dla nich często przysłowiowa bułka z masłem. Lubią adrenalinę. Chcąc spełnić swoje marzenia, z brawurą potrafią stawiać wszystko na jedną kartę. Nierzadko bardzo im to popłaca. Zachęcają ludzi ze swojego otoczenia do życia na jak najpełniejszych obrotach i do walki o swoje cele. 

Szczęśliwa liczba Patrycji to 4. Ich szczęśliwymi barwami są natomiast beżowy i brązowy.

Zobacz także: Stworzenie z tym mężczyzną harmonijnej relacji graniczy z cudem. Nigdy nie będziesz w jego życiu najważniejsza...

Polecane wideo

Urocze dodatki do domu. Sprawią, że Twoje mieszkanie będzie niesamowicie przytulne
Urocze dodatki do domu. Sprawią, że Twoje mieszkanie będzie niesamowicie przytulne - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.11.2022 16:32
Imię jako imię jest fajne, ale niewygodnie się nosi. Za długie, kiepskie zdrobnienia (Patka szmatka), za granicą lepiej sobie odpuścić i mówić "Patricia" albo "Patty", niż za każdym razem tłumaczyć polską pisownię. Jedno z tych imion, które brzmią super jako drugie, ale na pierwsze to nie polecam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.11.2022 08:22
Patrycja i Klaudia to dla mnie Jessiki i Vanessy lat 80.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie