Niebezpieczne burze na Słońcu. Wizja globalnej katastrofy coraz bardziej realna

Nie da się temu zapobiec…
Niebezpieczne burze na Słońcu. Wizja globalnej katastrofy coraz bardziej realna
Fot. Unsplash (NASA)
13.11.2022

Burze na Słońcu to zjawisko całkowicie powszechne i normalne. Niestety, mogą mieć ogromną siłę. Kiedyś nikt by tego nie podejrzewał, teraz jednak staje się coraz bardziej realna wizja, że słoneczne rozbłyski przyczynią się poważnych utrudnień, którym będziemy musieli stawić czoła.

Zobacz także: Kosmiczny skarbiec. Elon Musk szykuje wyprawę na plenetoidę zbudowaną z najcenniejszych kruszców

Niebezpieczne burze na Słońcu. Wizja globalnej katastrofy coraz bardziej realna

Jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłego korzystania z Internetu i jego dobrodziejstw takich jak chociażby media społecznościowe. Awarie Facebooka czy Instagrama pokazały nam, że wpadamy w panikę, kiedy tracimy do nich dostęp. Najdłuższe do tej pory odnotowane awarie trwały jednak kilka godzin. Co by było gdybyśmy zostali odcięci od Sieci np. na tydzień? Ta wizja staje się coraz bardziej realna. Chip.pl podaje, że w poniedziałek miał miejsce silny wybuch na Słońcu. Doprowadziło to do wyemitowania w kierunku Ziemi promieniowania elektromagnetycznego o dużym natężeniu. Nie obeszło się to bez skutków ubocznych dla naszej planety. W niektórych rejonach Pacyfiku pojawiły się problemy z komunikacją.

Astronomowie informują, że taki rozbłysk może się pojawić i pojawi się na pewno ponownie. Jego siła może być ogromna. Nowy cykl aktywności Słońca jest bowiem bardzo kapryśny. Niestety, wybuchy na jego powierzchni stają się coraz silniejsze. W przyszłości burza na Słońcu może doprowadzić do globalnego blackoutu na naszej planecie. Jak podaje portal radiozet.pl, już w 2021 roku badaczka Abdu Jyothi ostrzegała przed skutkami burzy słonecznych, a szczególnie przed „internetową apokalipsą”. Niestety, Słońce ma moc, która może odciąć nas od Sieci. To będzie skutkowało nie tylko utrudnieniami w komunikowaniu się, lecz także ogromnymi stratami finansowymi. Nie jesteśmy przygotowani na taką awarię, więc jej naprawa mogła potrwać dłuższy czas. To z kolei sparaliżowałoby cały Świat, większość z nas nie mogłaby pracować.

Zobacz także: Ważna rada jasnowidzki Aidy. „Bądź miłością i spokojem”

Polecane wideo

Co mówią Twoje inicjały?
Co mówią Twoje inicjały? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie