Kosmiczny skarbiec. Elon Musk szykuje wyprawę na plenetoidę zbudowaną z najcenniejszych kruszców

Niezwykły inicjatywa Elona Muska i NASA zaintrygowała cały świat.
Kosmiczny skarbiec. Elon Musk szykuje wyprawę na plenetoidę zbudowaną z najcenniejszych kruszców
Fot. Unsplash (Free Nature Stock/Greg Rakozy)
08.11.2022

Firma SpaceX zarządzana przez Elona Muska we współpracy z NASA planuje niezwykłą bezprecedensową wyprawę. Za pośrednictwem sondy zamierzają zacząć badać, a potem eksplorować pewną planetoidę, jaka co ciekawe jest stworzona wyłącznie z najcenniejszych kruszców. Wyprawa po kosmiczne złoto ma rozpocząć się w 2029 roku

Zobacz także: Tajemnice umysłu. Na czym polega hipnoza i jakie przypadłości można nią wyleczyć?

Wyprawa po kosmiczne złoto zaplanowana na 2029 rok

Najcenniejsza planetoida, jaką dotychczas odkryto, nosi nazwę (16) Psyche. Jest zlokalizowana pomiędzy Marsem, a Jowiszem. Naukowcy znają też już jej średnicę - ma aż dwieście dziesięć kilometrów. W dziewięćdziesięciu pięciu procentów składa się z bardzo cennych metali, przede wszystkim ze złota. 

Wartość (16) Psyche jest niewyobrażalna. Otóż planetoida została oszacowana na... 10 kwadrylionów dolarów. To kilkadziesiąt tysięcy razy więcej aniżeli roczne PKB całej kuli ziemskiej. W przeliczeniu jest to suma prawie 37 biliardów złotych. Powiedzieć, że to astronomiczna kwota, to jakby nie mówić nic...

Pozaziemskie złoto pobudziło wyobraźnię całego świata. Wiele osób jest jednak zdania, że ściągnięcie kruszców z (16) Psyche przyniesie ludzkości znacznie więcej złego niż dobrego. Wywróciło by to do góry nogami ogólnoświatowy system gospodarczy i zapewne spowodowało mnóstwo konfliktów militarnych. Świat nie byłby już taki sam.  

Zobacz także: Rozpoznaj kłamczucha. Oto język ciała osób mijających się z prawdą

Polecane wideo

Najpiękniejsze stewardessy ze wszystkich zakątków świata. Pasażerowie są zachwyceni ich urodą
Najpiękniejsze stewardessy ze wszystkich zakątków świata. Pasażerowie są zachwyceni ich urodą - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Jerzy (Ocena: 5) 14.11.2022 14:18
Ludzka chciwość nie zna granic . Nawet tak bogaty człowiek jak Elon Musk ma mało , i co za te ewentualne złoto chciałby kupić ? , wszystkich ludzi na ziemi ? , zwyciężyć śmierć ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie