Czego NIGDY nie robić przed snem? Gdy o tym zapomnisz, czekają Cię sny pełne koszmarów lub bezsenność

To bardzo złe nawyki.
Czego NIGDY nie robić przed snem? Gdy o tym zapomnisz, czekają Cię sny pełne koszmarów lub bezsenność
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/junybreeze/)
08.11.2022

Sen ma gigantyczny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz urodę. Jeśli błyskawicznie zasypiamy i błogo przesypiamy całe noce, jesteśmy nie tylko witalne i wypoczęte. Zdrowy sen zapewnia nam również doskonały nastrój, większą zdolność do radzenia sobie z przeciwnościami losu, a także i wspaniały wygląd. Jeżeli sen zostaje zaburzony, momentalnie spada też jakość życia. Już po kilku nocy nieprzespanych nocach lub tych, w trakcie których wciąż miałyśmy wywołujące gęsią skórkę koszmary, zaczynamy się czuć i wyglądać fatalnie. Znamy powody Twojego sennego dyskomfortu! Oto rzeczy, których nigdy nie należy robić przed snem. 

Zobacz także: Czy warto zapomnieć o piżamie? Zdrowotne korzyści płynące ze spania nago

Rzeczy, jakich nigdy nie należy robić przed spaniem

Gdy chcesz zapewnić sobie fantastyczny zdrowy sen, koniecznie zacznij zwracać większą uwagę na to, jak wygląda Twój wieczór. Otóż wieczorny plan zajęć ma gigantyczny wpływ na to, jak będziesz spać. Niebagatelne znaczenie ma kilka ostatnich godzin przed położeniem się do łóżka. Tym samym, jeżeli chcesz porządnie się wyspać, unikaj robienia wymienionych poniżej rzeczy.

Nie pracuj w sypialni bądź co gorsza w łóżku

Sypialnia lub po prostu łóżko powinno być strefą relaksu. Musi kojarzyć się z błogością i całkowitym odprężeniem. Gdy przenosisz tam pracę, zaburzasz swój późniejszy odpoczynek. Zaczynasz mieć kłopoty z zasypianiem lub Twój sen staje się urywany.  

Pamiętaj o właściwej wieczornej diecie

Na komfort snu wpływa, to co jesz i pijesz wieczorną porą. Nigdy się nie przejadaj - ostatni posiłek jedz cztery godziny przed położeniem się do łóżka. Jak ognia unikaj raczenia się po 17 kawą. Nie pij przed snem mocnych alkoholi. Oprócz kawy i wysokoprocentowych trunków na liście zakazanych produktów są też rzeczy, takie jak: fast foody, tłuste mięsne przekąski, tłuste sery, seler (działa moczopędnie), pomidory (działają pobudzająco), płatki zbożowe, orzechy, potrawy i przekąski ze sporą ilością chili.

Nie kładź urządzeń elektronicznych tuż przy łóżku

Spanie z telefonem, czy tabletem przy łóżku może bardzo negatywnie wpływać na zdrowie. Zbyt swobodny dostęp do elektroniki nocną porą zaburza higienę snu. Jeżeli mamy podobne urządzenia dosłownie na wyciągnięcie ręki, śpimy krócej i mniej głęboko.

Zobacz także: Sleep divorce. Czy spanie osobno naprawdę może poprawić relację z partnerem?

Polecane wideo

Elektryzująca bielizna, w której się zakochasz. Nie potrzebujesz specjalnej okazji, by ją nosić
Elektryzująca bielizna, w której się zakochasz. Nie potrzebujesz specjalnej okazji, by ją nosić - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie