To imię nosi zaledwie ośmiu chłopców w naszym kraju. Wywodzi się ze Skandynawii

Brzmi naprawdę niezwykle.
To imię nosi zaledwie ośmiu chłopców w naszym kraju. Wywodzi się ze Skandynawii
Fot. Unsplash (Christian Bowen)
24.10.2022

Nie wszyscy rodzice decydują się na nadanie swym dzieciom imion przodujących w rankingach popularności. Niektórzy z nich marzą o tym, aby ich pociecha posiadała imię szalenie oryginalne i niemalże niespotykane, dzięki któremu bardzo łatwo będzie można ją zapamiętywać. Nie ma więc mowy o Michale, Annie, Monice, Krzysztofie, Agnieszce, czy Pawle. Jednym z podobnych rzadkich, nieszablonowych imion jest na przykład Ragnar. Co ciekawe, w naszym kraju nosi je zaledwie ośmiu chłopców. 

Zobacz także: Relacje z tym typem mężczyzny są uważane za bardzo trudne. Warto wiedzieć, w co się pakujemy już na samym początku...

Ragnar, czyli „odważny łamacz prawdy”

Intrygująco brzmiące imię Ragnar wywodzi się ze Skandynawii. W tej części świata nadaje się je od niepamiętnych czasów. Kiedyś nierzadko nosili je wikingowie. Imię osiągnęło szczyt popularności w IX i w X wieku. Stało się to za sprawą legendarnego monarchy Ragnara Lodbroka. Władca Danii słynął z wielkiej odwagi, prawdomówności, niepospolitej brawury oraz męstwa. Imię Ragnar było nieodłącznie kojarzone właśnie z tymi cechami, więc nie stroniono od nadawania go synom. 

Co oznacza to ciekawe imię? Ragnar to innymi słowy „łamacz prawdy”. Od Ragnara wywodzi się holenderskie imię Reiner, niemieckie Rainer oraz włoskie Raniero. To od niego pochodzi także polskie imię Rajner.

Zobacz także: Znaki zodiaku, które nie widzą nic złego w zerwaniu przez SMS. Łamanie serc to ich specjalność

Polecane wideo

To najbardziej viralowe ubrania tej jesieni. Gwarantują efekt wow!
To najbardziej viralowe ubrania tej jesieni. Gwarantują efekt wow! - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
marta (Ocena: 5) 24.10.2022 17:30
to imię jest dobre w chuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj!
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 24.10.2022 15:30
To dziwne bo w samej mojej pracy jest 12 Ragnarow
odpowiedz

Polecane dla Ciebie