Co ludzie mówią przed śmiercią? Te słowa padają najczęściej

Pielęgniarka ujawniła, co ludzi mówią w swoich ostatnich chwilach.
Co ludzie mówią przed śmiercią? Te słowa padają najczęściej
Fot. Unsplash.com (Aron Visuals)
18.10.2022
Sylwia Kropiewnicka

Śmierć to trudny temat. Jest ona jednak częścią życia, a dla niektórych osób stanowi wręcz codzienność. Ta pielęgniarka pracuje w hospicjum, więc ze śmiercią styka się często. Teraz zdecydowała się ujawnić, co ludzie mówią, a o co proszą w swoich ostatnich chwilach. Opowiedziała o tym za pośrednictwem TikToka.

Zobacz także: Polki coraz częściej wybierają cesarskie cięcie zamiast tradycyjnego porodu. Powód szokuje

Co ludzie mówią przed śmiercią?

Pielęgniarka Julie najpierw pracowała na OIOM-ie, teraz z kolei w hospicjum. Jej zadaniem jest opieka nad osobami, które powoli gasną i odchodzą. Kobieta zdecydowała się na TikToku opowiedzieć, jak wygląda jej praca. Jak podkreśliła, robi to po to, aby obalać mity dotycząc pobytu w hospicjum. Jednym z takich mitów jest twierdzenie, że po morfinie ludzie odchodzą szybciej. Jak się okazuje, nie jest to prawda. Podobnie jak to, że w hospicjum wszyscy umierają od razu.

Julie ujawniła także, jakie są ostatnie słowa umierających. Najczęściej pada krótkie zdanie: „kocham cię”. Często zdarza się także, że osoba umierająca wzywa swoją mamę lub tatę, nawet jeśli oni nie żyją od wielu lat.

Objawy śmierci

Pielęgniarka z TikToka zdecydowała się także opowiedzieć o objawach nadchodzącej śmierci. Zaznaczyła przy tym, że chodzi o tzw. fazę aktywnego umierania. Jak powiedziała na jednym z filmików:

Symptomy fazy aktywnego umierania obejmują zmiany w świadomości (nieświadomość), zmiany w oddychaniu, plamistość i końcowe wydzieliny.

Zobacz także: Wstrząsające reakcje mężczyzn na poronienie: „Powiedział, że Bóg tak chciał, bo byłabym tragiczną matką”

Źródło: o2.pl

@hospicenursejulie Fascinating facts about death #hospicenursejulie #nursesoftiktok #learnontiktok #hospice ♬ original sound - 💕 Hospice nurse Julie 💕

Polecane wideo

Jakie studia skończyły polskie gwiazdy?
Jakie studia skończyły polskie gwiazdy? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 28.11.2022 16:12
Che vcd GG gdf
odpowiedz
ujcieto (Ocena: 3) 18.10.2022 21:52
często mówią: potrzymaj mi piwo i patrz
odpowiedz

Polecane dla Ciebie