To biblijne imię jest w Polsce rzadko spotykane. W ciągu 6 miesięcy nadano je jedynie 100 dziewczynkom

Jaka jest kobieta, która się tak nazywa?
To biblijne imię jest w Polsce rzadko spotykane. W ciągu 6 miesięcy nadano je jedynie 100 dziewczynkom
Fot. Pexels (Matheus Bertelli)
19.10.2022

To stare, biblijne imię, niestety, nie cieszy się w naszym kraju zbyt dużą popularnością. Mimo że jest ono głęboko zakorzenione w naszej tradycji, rodzice rzadko nadają je swoim nowo narodzonym córkom. W rankingu najpopularniejszych imion w pierwszej połowie 2022 roku to imię zostało daleko w tyle.

Zobacz także: To jedno z najbardziej oryginalnych damskich imion. W Polsce nigdy nie cieszyło się popularnością

To biblijne imię jest w Polsce bardzo rzadkie: Lea

Większość z nas imię Lea może znać z Biblii – kobieta o tym imieniu była żoną Jakuba. Biblijna Lea urodziła siedmioro dzieci, z czego sześć stanowili chłopcy. Oni wraz ze swoimi sześcioma braćmi przyrodnimi stali się początkiem dwunastu plemion izraelskich.

Znaczenie imienia Lea

Lea to przed wszystkim idealistka, która ciągle poszukuje szczęścia i sensu swojego życia. Jest żądna wrażeń i potrzebuje silnych emocji. Oprócz tych cech charakteryzuje się także wrażliwością. Kobieta o tym imieniu nie potrafi przejść obojętnie obok krzywdy drugiego człowieka. Zdarza jej się także poświęcać własne korzyści dla wyższych celów. W życiu Lei wartością nadrzędną jest uczciwość. Kiedy kobieta, która się tak nazywa, zorientuje się, że ktoś chce ją wykorzystać do swoich celów, nie zawaha się pokazać pazurki. Lei nie można odmówić uroku i zmysłowości. Taką panią cechuje także inteligencja, spryt i wysokie poczucie humoru.

Lea jest także wszechstronnie uzdolniona. Jeśli chodzi o miejsce pracy, świetnie odnalazłaby się w miejscach, które są związane ze sztuką. Lea będzie się czuła dobrze zarówno w zawodach artystycznych, jak i tam, gdzie prowadzone są badania naukowe.

Zobacz także: Nosząc ten niezwykły amulet, zapewnisz sobie miłosne powodzenie

Źródło: edziecko.pl

Polecane wideo

Party Fashion Night 2022: Tłum gwiazd w nietypowych stylizacjach
Party Fashion Night 2022: Tłum gwiazd w nietypowych stylizacjach - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie