Niezwykły rytuał wyciszający. Dzięki niemu zrelaksujesz się błyskawicznie nawet po najbardziej stresującym dniu

Ten rytuał potrafi zdziałać prawdziwe cuda.
Niezwykły rytuał wyciszający. Dzięki niemu zrelaksujesz się błyskawicznie nawet po najbardziej stresującym dniu
Fot. Unsplash (Faramarz Haske/Tommy van Kess)
15.10.2022

Jeśli żyjemy w nieustannym napięciu i nie potrafimy w pełni się zrelaksować nawet w trakcie dłuższego wypoczynku, nadszedł czas na zapoznanie się z niezwykłym, kojącym zmysły rytuałem. Jeżeli zaczniemy go praktykować regularnie, nareszcie będziemy mogły cieszyć się wewnętrznym spokojem. Wkrótce poczujemy się nie tylko fantastycznie odprężone, ale i o wiele szczęśliwsze.

Zobacz także: Nosząc ten niezwykły amulet, zapewnisz sobie miłosne powodzenie

Ognista medytacja. Dzięki niej zyskuje się wewnętrzną harmonię

Mnóstwo z nas jest nieustannie narażona na wielkie stresy. Czasem stresujące życiowe okoliczności przeciągają się w długie miesiące, my zaś z każdym tygodniem zaczynamy czuć się coraz gorzej. Nasze myśli nieustannie krążą wokół obowiązków, jakie mamy wkrótce wykonać i problemów, które należałoby jak najszybciej rozwiązać. Wpadamy tym samym w emocjonalną pułapkę. Słabniemy fizycznie, jak i psychicznie. Jak uporać się z tym wykańczającym stanem? 

W osiągnięciu życiowego balansu na pewno pomoże nam ognista medytacja - wyciszający rytuał, który szybko koi nerwy. Do jego wykonania będziemy potrzebowały minerału o dużej mocy. Może być nim serpentynit bądź amazonit. 

Znajdźmy w domu miejsce, do jakiego nie będzie dochodził gwar i gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał. Zapalmy sporą świecę, najlepiej o relaksującym aromacie, na przykład sosnowym, rumiankowym, czy lawendowym. Usiądźmy naprzeciw niej na macie do jogi. Skrzyżujmy nogi. Zamknijmy oczy. Weźmy w  dłonie minerał.  Wyprostujmy się i zacznijmy głęboko oddychać: nabierajmy powietrze przez nos i wydychajmy je przez usta. Sesja głębokiego oddechu powinna trwać przez około trzy minuty.

Następnie otwórzmy oczy i zacznijmy wpatrywać się w płomień świecy. Nadal nie wypuszczajmy minerału z rąk. Postarajmy się przystopować gonitwę myśli i nie myśleć o obowiązkach i frasunkach. Kierując wzrok na płomień, oddalajmy się powoli od codzienności.

Zakończymy sesję, gdy tylko poczujemy, że robi się nam niewygodnie.   

Zobacz także: Najbardziej uciążliwa fobia społeczna. Czym objawia się antefamafobia?

Polecane wideo

Topowy street style z Paryża. Zainspiruj się genialnymi lookami Francuzek
Topowy street style z Paryża. Zainspiruj się genialnymi lookami Francuzek - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie