Wysłanie SMS-a z internetu: czy to możliwe?

W 2022 roku świat jakby zapomniał, że SMS nadal istnieje.
Wysłanie SMS-a z internetu: czy to możliwe?
12.10.2022

Prawda jest taka, że wraz z pojawieniem się sieci społecznościowych, wykorzystanie usługi SMS bardzo zmalało. Nadal jednak istnieją opcje anonimowego wysłania sms z internetu, jeśli nie chcesz podawać numeru telefonu.

Jest to skuteczny sposób na ochronę prywatności użytkowników, uniemożliwiający innym złośliwe wykorzystanie ich informacji. Dziś pokażemy Ci, jak w 2022 roku możesz zacząć wysyłać anonimowe wiadomości do niemal każdego miejsca na świecie.

Kroki do wysyłania anonimowych wiadomości w 2022 r.

Wysyłanie anonimowych wiadomości tekstowych nigdy nie było prostsze. Obecnie istnieje wiele alternatyw, które można wykorzystać do wysyłania smsów bez podawania jakiejkolwiek formy identyfikacji.  Należy zauważyć, że niektóre z tych usług zapisują informacje o urządzeniu, z którego wysyłane są teksty, aby zapobiec nadużyciom.

Globfone

Globfone to dość intuicyjna strona, która ułatwia wysyłanie anonimowych smsów do zdecydowanej większości krajów. Należy jednak zauważyć, że zostanie określone, że usługa została użyta do wysłania wiadomości. Do korzystania z serwisu nie jest konieczne dodawanie żadnych danych osobowych.

Aby wysłać anonimową wiadomość tekstową z Globfone, wystarczy wykonać poniższe kroki:

 • Wejdź na oficjalną stronę Globfone i wybierz opcję "Wyślij tekst".
 • Wpisz numer telefonu lub nazwę w polu poniżej. Ten krok jest opcjonalny, więc możesz go pominąć, naciskając po prostu "Dalej".
 • Wybierz kraj odbiorcy i wprowadź jego numer telefonu, a następnie ponownie naciśnij "Dalej".
 • Wpisz swoją wiadomość. Pamiętaj, że na jednego smsa masz maksymalnie 146 znaków do wysłania. Ponownie należy wybrać "Next".

Po wykonaniu tych prostych czynności wystarczy poczekać, aż strona powiadomi Cię o pomyślnym wysłaniu wiadomości. Gdy to nastąpi, wybierz "Next", aby powrócić do strony głównej.

SeaSMS

SeaSMS to popularna opcja dla użytkowników, którzy chcą wysyłać anonimowe smsy. Ta opcja jest darmowa i bardzo prosta w użyciu. Należy jednak zaznaczyć, że użytkownicy muszą połączyć swoje konto na Facebooku podczas wysyłania wiadomości. Ma to na celu uniknięcie niewłaściwego wykorzystania platformy.

Aby skorzystać z SeaSMS, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

 • Przejdź do oficjalnej strony SeaSMS
 • Przed napisaniem wiadomości wpisz numer odbiorcy w przeznaczonym do tego polu. Pamiętaj, aby dołączyć prefiks lub kod kraju odbiorcy.
 • Wybierz pomiędzy opcjami SMS i MMS, w zależności od tego, czy chcesz wysłać tekst czy pliki multimedialne.
 • Wpisz tekst wiadomości, tylko 160 znaków dla każdego SMS-a.
 • Naciśnij "Wyślij" i pozwól SeaSMS na dostęp do Twoich podstawowych informacji z Facebooka w wyskakującym okienku.

Po wykonaniu tej procedury należy poczekać, aż strona wskaże, że wiadomość została wysłana pomyślnie.

Open Texting Online

Serwis ten pozwala na anonimowe wysyłanie wiadomości bez konieczności podawania jakichkolwiek danych osobowych czy wypełniania rejestracji. Wysyłanie wiadomości do innych krajów jest również możliwe na tej platformie, a w niektórych przypadkach można również wysłać pliki multimedialne.

Aby korzystać z Open Texting Online, wystarczy wykonać poniższe kroki:

 • Przejdź na oficjalną stronę Open Texting Online.
 • Wybierz kraj odbiorcy, a następnie wprowadź numer, na który chcesz wysłać wiadomość, jak pokazano w przykładzie na stronie.
 • Wybierz lokalnego dostawcę z dostępnych opcji. Zaleca się wybranie tego samego dostawcy co odbiorca.
 • Wpisz tekst SMS-a w polu "Wiadomość". Platforma nie wskazuje limitu znaków, ale wiadomość może być rozdzielona w zależności od dostawcy.
 • Naciśnij "Wyślij tekst" i poczekaj, aż platforma poinformuje, że wiadomość została wysłana pomyślnie.

I proszę bardzo, korzystając z którejkolwiek z tych platform i wykonując kilka prostych kroków, możesz wysyłać smsy z internetu. Polecamy, jeśli chcecie zachować anonimowość, korzystać z VPN i przeglądarki, która ma dedykowane opcje bezpieczeństwa i prywatności.

 

Materiał partnera

Komentarze (2)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 3) 14.10.2023 11:06
Nic nie działa z tego
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.10.2022 21:36
B H B
odpowiedz

Polecane dla Ciebie