Lustrzane przesądy, o jakich lepiej nigdy nie zapominać

Od zawsze doradzano, aby z lustrami obchodzić się jak najostrożniej, aby przypadkiem nie zaczęły przynosić właścicielom wielkiego pecha.
Lustrzane przesądy, o jakich lepiej nigdy nie zapominać
Fot. Unsplash (Sekatsky/Alimarel)
30.10.2022

Wiele przesądów związanych z lustrami zaczęło pojawiać się już w dobie antycznej. Lustra od najdawniejszych czasów uważano bowiem nie tylko za przydatne w życiu codziennym przedmioty, ale też za niezwykłe tajemnicze obiekty obdarzone nieprzeciętnymi mocami. Wierzono, że dzięki nim można przywoływać duchy, a także nawiązywać kontakty z innymi nieziemskimi bytami znacznie od duchów groźniejszymi. Tym samym od zawsze doradzano, aby z lustrami obchodzić się jak najostrożniej, aby przypadkiem nie zaczęły przynosić właścicielom wielkiego pecha.

Zobacz także: Unikaj siadania na rogu stołu. Towarzyskie przesądy, których (podobno) powinno się przestrzegać

Fatalny lustrzany omen

Najpopularniejszym lustrzanym przesądem jest ten związany z rozbitym lustrem. Ten, kto stłucze lustro, aż przez siedem lat będzie doświadczał wyłącznie trosk, smutku i niekończących się serii życiowych katastrof, które będą co gorsza wpływały także na los jego najbliższych. Ów przytłaczający okres siedmiu lat niekiedy udawało się skrócić lub nieco załagodzić, zamalowując odłamki ciemną farbą i ukrywając je w miejscu, do którego nie dochodzi nawet najmniejsza strużka światła. W ten sposób starano się oszukać przeznaczenie. 

Niepomyślność może przynieść także nabywanie zabytkowych luster. Wszystko przez to, że lustrzana tafla w bardzo szybki kumuluje negatywną energię. Im starsze lustro, tym jej więcej. Regularne przeglądanie się w starych lustrach podobno bardzo źle wpływa na samopoczucie i niekiedy odbiera nawet chęć życia. 

Nigdy nie należy ustawiać luster naprzeciw miejsca, w jakim śpimy lub gdzie do sił wraca chora osoba, ponieważ mogą zacząć podkradać nam dobrą energię. Ponadto, jeśli się do tego nie zastosujemy, możemy zacząć cierpieć na jakieś poważne schorzenie. Istnieje ryzyko, że osoba chora, która regeneruje się w pobliżu luster, już nigdy nie wróci do sił. 

Nie powinno dawać się też luster w prezencie. Może to przynieść obdarowywanemu pecha. Na całe szczęście będzie to krótszy okres aniżeli wspomniane siedem lat...

Zobacz także: To jedno z najbardziej oryginalnych damskich imion. W Polsce nigdy nie cieszyło się popularnością

Polecane wideo

Najmodniejsze fryzury na jesień są dość... osobliwe. Podobają Ci się?
Najmodniejsze fryzury na jesień są dość... osobliwe. Podobają Ci się? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.10.2022 17:08
Kto tam u was pracuje, ze tak zabobony lubicie?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie