Żeńskie imię, które w ogóle nie cieszy się popularnością w Polsce. Jego znaczenie jest wyjątkowe

Jakie charaktery mają kobiety o tym imieniu?
Żeńskie imię, które w ogóle nie cieszy się popularnością w Polsce. Jego znaczenie jest wyjątkowe
Fot. Unsplash.com (Noah Buscher)
15.10.2022

Imię Marzena wywodzi się z języka hebrajskiego. Oznacza piękną, wspaniałą i umiłowaną przez Jahwe. Kobiety o tym imieniu mają w sobie wielką witalność, nadzwyczaj pozytywną energię i fantastyczne poczucie humoru. Uraczają nimi jednak wyłącznie wybranych. Lubią spędzać czas w kameralnym, dobrze znanym gronie. Wtedy otwierają się nam innych i w stu procentach są sobą - z pasją opowiadają rozmaite zabawne anegdoty i sypią żartami, rozbawiającymi innych do łez. W nowopoznanym otoczeniu są raczej ciche i zbytnio się nie udzielają. Nie przeszkadza im jednak niewychodzenie na pierwszy plan ani spędzanie czasu w samotności. Kumulują wówczas energię na kolejne towarzyskie biesiady.  

Zobacz także: To jedno z najbardziej oryginalnych damskich imion. W Polsce nigdy nie cieszyło się popularnością

Popularność imienia Marzena w Polsce

To imię nosi w naszym kraju 129 989 kobiet. Czy jest modne wśród dziewczynek? - Raczej nie. Zajmuje 313 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek w trzech ostatnich latach - czytamy na jakieimie.pl.

Charakter Marzeny

Marzeny kochają wieść żywot księżniczek. Mimo że są silne i charakterne, niekiedy przyjmują pozę słodkich, kruchych, bezbronnych istot, którymi czym prędzej trzeba się zaopiekować. To ich tajna broń i doskonały wabik na płeć przeciwną. Marzeny często wybierają partnerów, którzy na każdym kroku je rozpieszczają i bez słowa spełniają wszystkie ich zachcianki. 

Ponadto mają wielką słabość do luksusu. To, jakie ubrania zakładają, czy rzeczy, jakimi się otaczają, mają dla nich wielkie znaczenie. Nie znoszą bylejakości. Markowe ubrania, jakościowe błyskotki, ekskluzywne perfumy i kosmetyki, czy kosztowne domowe gadżety od modnych projektantów to dla nich prezenty idealne.

Ponadto, jeśli Marzena napotyka w życiu na jakiekolwiek trudności, absolutnie nigdy się nie poddaje. Jest bardzo cierpliwa i niezwykle konsekwentna. Zachowuje się jak niestrudzona wojowniczka - walczy o swoje marzenia i w nieustraszony sposób realizuje wszystkie swoje cele. Co więcej, pomaga w podobnych dążeniach rodzinie, jak i przyjaciołom. Zawsze w bardzo skuteczny sposób zagrzewa ich do działania. 

Szczęśliwa liczba Marzen to 5. Ich szczęśliwymi barwami są natomiast zieleń oraz fiolet. 

Zobacz także: Najbardziej romantyczne znaki zodiaku. Randki z nimi to czysta przyjemność

Polecane wideo

Szukasz pomysłu na oryginalny kobiecy tatuaż? Od tych pięknych wzorów trudno oderwać wzrok!
Szukasz pomysłu na oryginalny kobiecy tatuaż? Od tych pięknych wzorów trudno oderwać wzrok! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.10.2022 00:13
Moja siostra ma tak na imię.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie