Wciąż czytasz złe newsy? Może to bardzo źle wpłynąć na Twoją psychikę...

Zbyt duża porcja negatywnych wiadomości może przysporzyć nam wielu problemów ze zdrowiem.
Wciąż czytasz złe newsy? Może to bardzo źle wpłynąć na Twoją psychikę...
Fot. iStock
07.10.2022

Mnóstwo ludzi odczuwa wielką potrzebę bycia na bieżąco ze wszystkim, co aktualnie dzieje się na świecie. Przez całe dnie i niekiedy wręcz obsesyjnie śledzą najnowsze doniesienia ze świata. Niestety najczęściej przeważają w nich newsy o bardzo pejoratywnym wydźwięku - dotyczące wojen, pandemii, napadów, pożarów, powodzi, czy innych ludzkich tragedii i krzywd. Naukowcy biją na alarm. Nieprzerwane zapoznawanie się z negatywnymi wiadomościami bardzo źle wpływa na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. 

Zobacz także: Na tych ubraniach i akcesoriach nigdy nie oszczędzaj. Warto przeznaczyć na nie większą kwotę

Uwaga na newsy...

Jeżeli nieustannie zaczytujemy się złymi wiadomościami z kraju i ze świata, możemy w końcu podupaść na zdrowiu. Codzienne śledzenie w mediach niepokojących doniesień sprawia, że wpadamy w błędne koło. Wręcz nie możemy powstrzymać się przed ich ciągłym monitorowaniem. Dochodzi do tego, że pomimo dostępu do artykułów podejmujących pozytywne tematy i tak wybieramy do czytania najtragiczniejsze treści

Tym samym nasze myśli poruszają się po niezbyt optymistycznych rewirach. Zaczynamy być coraz bardziej zestresowane. W końcu, gdy mózg stymulują wyłącznie negatywne informacje, przestajemy czuć się spokoje i bezpieczne. Nasza kondycja psychiczna z miesiąca na miesiąc słabnie. Potem do stresu dochodzą objawy podobne do depresji - marazm, przygnębienie, problemy z koncentracją. Zły stan psychiczny w końcu zaczyna wpływać na ciało. Według najnowszych badań wielu ludzi uzależnionych od złych newsów boryka się z bezsennością, a także bólami psychosomatycznymi. Warto więc zacząć robić sobie od przeglądu wiadomości małe przerwy.

Zobacz także: Jego niedobór powoduje tycie. Koniecznie włącz te produkty do swojego jadłospisu

Polecane wideo

Szukasz pomysłu na oryginalny kobiecy tatuaż? Od tych pięknych wzorów trudno oderwać wzrok!
Szukasz pomysłu na oryginalny kobiecy tatuaż? Od tych pięknych wzorów trudno oderwać wzrok! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Trollixuvuu (Ocena: 5) 02.05.2023 21:31
To ja chyba przestanę czytać papilot.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie