To jedno z najbardziej oryginalnych damskich imion. W Polsce nigdy nie cieszyło się popularnością

Do dzisiaj kobiety o tym imieniu spotyka się niezwykle rzadko.
To jedno z najbardziej oryginalnych damskich imion. W Polsce nigdy nie cieszyło się popularnością
Fot. pexels (Daria Kruchkova)
09.10.2022

Imię Celina wywodzi się z języka łacińskiego, dokładnie od słowa caelum, co oznacza niebo. Celina znaczy zaś niebiańska, nieziemska. To piękne i bardzo oryginale imię nadawano kobietom w Europie od wielu wieków. W naszym kraju nigdy nie osiągnęło większej popularności. Po dziś dzień Celiny spotyka się dość rzadko. 

Zobacz także: Dziewczyny o tym imieniu mają wielkie temperamenty. Nie sposób się z nimi nudzić

Celina: wspaniała przyjaciółka i wielka optymistka

Jeśli los połączy nas z kobietą o imieniu Celina i uda się nam z nią zaprzyjaźnić, będziemy mogły uważać się za prawdziwe szczęściary. Celiny mają niezwykłe osobowości. W ich towarzystwie faktycznie można poczuć się wręcz niebiańsko.

To pełne ciepła, sympatyczne osoby, jakie zawsze starają się widzieć wszystko w jak najbardziej pozytywnych jasnych barwach. Są niepoprawnymi optymistkami. Nawet w ciężkich życiowych momentach i sytuacjach, kiedy spotykają je przykrości, doszukują się chociażby ziarenka dobra. Nie tracą nadziei, że niefart lada moment od nich odejdzie, a zmaganie się z owymi nieprzyjemnościami uważają za ważną życiową lekcję.

Celiny w bardzo skuteczny sposób zarażają swoim optymizmem ludzi, jacy przebywają w ich otoczeniu. Dzięki nim można zacząć zmieniać swój punkt widzenia i założyć przysłowiowe różowe okulary. Przyjaciele Celin zawsze mogą na nie liczyć. Ponadto kobiety o tym imieniu nigdy nie oceniają innych. Wszyscy czują się z nimi bardzo swobodnie. Tak, dzięki energicznym, szalenie witalnym Celinom świat staje się piękniejszym miejscem. 

Czy Celiny mają jakieś wady? Oczywiście, a należy do nich przede wszystkim niecierpliwość. Celiny są w gorącej wodzie kąpane. Jeśli coś, czego pragną nie może od razu znaleźć się w zasięgu ich rąk, okropnie się frustrują. Nie mogą przestać myśleć o tej rzeczy. Zapominają wtedy o innych ważnych obowiązkach i stają się monotematyczne. W takich życiowych etapach mogą być niesympatyczne i humorzaste. 

Zobacz także: Kiedyś to żeńskie imię było szalenie popularne w Polsce. Oznacza osobę „bez skazy”

Polecane wideo

Jak zaaranżować idealne miejsce do pracy w domu? Inspiracje
Jak zaaranżować idealne miejsce do pracy w domu? Inspiracje - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie