Na kobiety o tym imieniu zawsze można liczyć. Należą do najżyczliwszych osób

Dla najbliższych są zdolne do ogromnych poświęceń.
Na kobiety o tym imieniu zawsze można liczyć. Należą do najżyczliwszych osób
01.10.2022

Agata to żeńska forma imienia Agaton. To imię bardzo wiekowe. Wywodzi się z greki, mianowicie od słowa agathé i oznacza osobę pełną dobroci. W Polsce zaczęto nadawać je dziewczynkom począwszy od XII stulecia. Imię Agata od zawsze uważano za doskonały talizman. Wierzono, że od Agat zło trzyma się z daleka, jako że promienieją niezwykłą szlachetnością duszy

Zobacz także: Czy moje małżeństwo da się jeszcze uratować?

Imię Agata: cechy charakteru

Agaty nierzadko wyglądają na bardzo poważne i stanowcze. Można przez to ulec błędnemu wrażeniu, że wręcz wieje od nich chłodem. Nic z tych rzeczy! To jedynie maska, jako że to często osoby nieśmiałe i mające trudności z zawieraniem nowych znajomości. Jeśli tylko pospędza się z nimi trochę więcej czasu i lepiej się je pozna, zaczynają ujmować swym ciepłem.

Rzadko zdarzają się osoby o tak wielkich sercach. Agaty są niezwykle empatyczne, szlachetne i życzliwe. Bardzo interesuje je los innych. Zawsze można na nie liczyć i to nie tylko wtedy, kiedy należy się do grona ich przyjaciół. Dla najbliższych są zdolne do ogromnych poświęceń. Siebie często stawiają na ostatnim miejscu i robią wszystko, by uszczęśliwić swoje otoczenie. To błąd - Agaty powinny częściej myśleć o sobie i wyrobić w sobie zdrowy egoizm. Muszą pamiętać o tym, że jeżeli nie zadbają o swoje potrzeby, nie będą w stanie wspierać innych. 

Agaty mają niezwykłe zdolności dyplomatyczne. Godzą skłóconych jak mało kto. Są w stanie w bardzo krótkim czasie rozwiązać arcytrudne konflikty. Wszystko dzięki temu, że potrafią słuchać i świetnie odczytują ludzkie emocje. 

Szczęśliwa liczba Agat to 3. Ich szczęśliwą barwą jest purpura. 

Zobacz także: Dziewczyny o tym imieniu mają wielkie temperamenty. Nie sposób się z nimi nudzić

Polecane wideo

Jesienią stawiamy na zachwycające usta. Oto najmodniejsze kolory pomadek
Jesienią stawiamy na zachwycające usta. Oto najmodniejsze kolory pomadek - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie