Dziewczyny o tym imieniu mają wielkie temperamenty. Nie sposób się z nimi nudzić

Należą do bardzo lubianych osób.
Dziewczyny o tym imieniu mają wielkie temperamenty. Nie sposób się z nimi nudzić
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/sophia_rosemary/)
27.09.2022

Karolina to żeńska odmiana szalenie popularnego imienia Karol. Wywodzi się z języka starogermańskiego. Oznacza wierną małżonkowi i oddaną domowi. W naszym kraju przez wiele wieków imię Karolina nie należało do chętnie nadawanych. Zmieniło się to dopiero w XIX stuleciu i od tego czasu Karoliny cieszą się tak samo wielką popularnością jak Karole. To imię, jakie od zawsze uważało się za szlachetne i działające na innych optymistycznie. 

Zobacz także: Kiedyś to żeńskie imię było szalenie popularne w Polsce. Oznacza osobę „bez skazy”

Karolina, czyli urocza kobieta z ogromną charyzmą

Wiele musiało się zmienić przez wieki przez w charakterach Karolin. Kiedyś uważano je za doskonałe żony - posłuszne i dość wycofane, jakie nie ośmielały się wypowiadać swojego zdania, czy zrobić cokolwiek na przekór swemu mężowi. Były raczej nieśmiałe i zagubione. Karoliny współczesne to bardzo często osoby, jakie nie wyobrażają sobie tłumienia emocji, czy robienia bez gadania wyłącznie tego, co się im nakazało. Mają wielką potrzebę indywidualności. Gdy czują, że są przypierane do muru i że się nimi manipuluje, od razu podważają decyzje przełożonych, czy innych osób, jakie chcą je zapędzić w kozi róg. Na podobne rzeczy mało która Karolina sobie pozwala. 

Tak silny indywidualizm nie działa jednak czasem na korzyść Karolin. Trudno im współpracować w grupie. Ich upór bywa tak wielki, że niekiedy za bardzo prowokują konflikty. Kłócą się do upadłego i nie wiedzą, jak załagodzić dany wykańczający je emocjonalnie spór. To rzecz, nad jaką powinny popracować. 

Karoliny to osoby pełne pozytywnej energii i szalenie witalne. Kochają życie i uwielbiają czerpać z niego pełnymi garściami. Wciąż chcą być przez nie zaskakiwane - uczyć się nowych rzeczy, zachwycać smakami i nowymi wrażeniami. Są niezaspokojone. Nuda i jednostajność wprowadzają je w marazm, a niekiedy nawet wpędzają w depresję. Karoliny muszą mieć cel. Jego osiągnięcie nie jest aż tak ważne jak rozwój osobisty i samo dążenie do niego.

Ludzie za nimi przepadają. Kobiety o tym imieniu inspirują ich i napędzają do rozmaitych działań, na jakie nie mieli wcześniej odwagi. Poza tym Karoliny są bardzo romantyczne. Nie w głowie im chwilowe romanse. Poszukują idealnej miłości na całe życie. 

Szczęśliwa liczba Karolin to 9. Ich szczęśliwymi barwami są natomiast zieleń oraz róż. 

Zobacz także: Tajemnice imienia Natalia: Znaczenie, cechy osobowości, szczęśliwa liczba

Polecane wideo

Wskazówki z kart tarota. Co czeka Twój znak zodiaku w najbliższych dniach?
Wskazówki z kart tarota. Co czeka Twój znak zodiaku w najbliższych dniach? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 27.09.2022 05:40
A gdzie Katarzyna? Z Katarzyna nie sposób się nudzić .
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie