Jak wyprasować ubrania, gdy nie mamy pod ręką żelazka? Sprytny trik z TikToka

Gładkie ubrania bez pomocy żelazka? To możliwe!
Jak wyprasować ubrania, gdy nie mamy pod ręką żelazka? Sprytny trik z TikToka
Fot. Unsplash (Sarah Dorweiler, Dinh Ng)
03.10.2022

Prasowanie każdego roku zdobywa bardzo wysokie noty w rankingach na najbardziej znienawidzone domowe zajęcia. Wiele osób na hasło „trzeba to wyprasować” reaguje wręcz alergicznie... Jak więc cieszyć się świetnie wyglądającymi ubraniami bez nieestetycznych zagnieceń i uniknąć czasochłonnego żmudnego prasowania? Oto świetny sposób, jaki polecają najpopularniejsze TikTokerki!

Zobacz także: Trzy genialne zastosowania fusów z kawy, o których mogłaś nie wiedzieć

Jak wyprasować ubrania, gdy nie mamy pod ręką żelazka?

Gdy jak najrzadziej chcemy używać znienawidzonego żelazka, powinnyśmy pamiętać, że eliminacja zagnieceń musi rozpocząć się tuż po praniu. Po wyjęciu ubrań z pralki starajmy się je naprężyć i wygładzić. W ten sposób będą po wysuszeniu wyglądały znacznie lepiej. 

Jak prasować bez żelazka? Wystarczy, że zaopatrzymy się w kilka przydatnych przedmiotów. Pod ręką musimy mieć buteleczkę z atomizerem, około 250 ml wody, odrobinę płynu do płukania tkanin, a także równie niewielka ilość alkoholu izopropylowego (jest składnikiem wielu płynów do dezynfekcji).  

Wszystkie składniki bardzo dokładnie mieszamy i przelewamy do buteleczki. Rozkładamy pogniecione ubranie i dokładnie spryskujemy je z pewnej odległości płynem. Gotowe! Wystarczy dosłownie moment, aby dana rzecz się rozprostowała.  

Zobacz także: Cztery sposoby na jesienne smutki

Polecane wideo

Wskazówki z kart tarota. Co czeka Twój znak zodiaku w najbliższych dniach?
Wskazówki z kart tarota. Co czeka Twój znak zodiaku w najbliższych dniach? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie