Kobiety o tym imieniu uchodzą za ideał kobiecości

W Polsce zaczęto nadawać to imię od XVIII wieku.
Kobiety o tym imieniu uchodzą za ideał kobiecości
Fot. iStock
12.09.2022

Imię Julia wywodzi się ze starożytnego Rzymu. Wielką popularność zdobyło już za czasów Juliusza Cezara. Julia była właśnie żeńską formą imienia Juliusz. W Polsce zaczęto je nadawać od XVIII stulecia. Od zawsze kojarzyło się z pięknem, wielkim wdziękiem, delikatnością, majestatem, ale także i stanowczością oraz logiką. 

Zobacz także: Ślubne przesądy. Czego NIGDY nie robić, aby życie małżeńskie nie okazało się katastrofą?

Znaczenie imienia Julia. Imię Julia a osobowość

Julie od najdawniejszych czasów uchodziły za ideał kobiecości. Są subtelne i mają w sobie niemały czar. Ich temperament jest raczej stonowany. Choć Julie mogą trawić wielkie emocje, raczej nieczęsto pokazują je na zewnątrz. Cechuje je powściągliwość. Zanim na głos wypowiedzą, że są zakochane, szczęśliwe, czy zirytowane i wściekłe, wolą przemyśleć to kilka razy. Nie lubią żałować wypowiadanych słów i składanych obietnic.

Jako że mają problemy z ekspresyjnym i spontanicznym okazywaniem uczyć, wielu osobom ciężko się z nimi komunikować. Przez swoją pozorną oziębłość potrafią nawet odpychać adoratorów, w których są po uszy zakochane. 

To jedne z najbardziej romantycznych kobiet. Gdy zapałają do kogoś wielkim uczuciem, mogą zabiegać o jego względy latami. Podobnie jest, jeżeli z jakiegoś przykrego powodu rozstaną się z owym ukochanym. I wtedy przez lata nie potrafią zacząć nowego życiowego rozdziału. Wciąż rozmyślają tylko o utraconej miłości. Robią wszystko, aby los znów połączył je z byłym partnerem. To zguba wszystkich Julii, która często je unieszczęśliwia.

Poza sfera miłosną Julie są osobami, jakie bardzo trzeźwo patrzą na świat. Nie poddają się łatwo manipulacjom. Błyskawicznie rozgryzają pełnych fałszu ludzi, którzy chcą wpływać na ich poglądy oraz decyzje. Ponadto Julie lubią stawiać na swoim. Choć z pozoru delikatne i ciche, potrafią tupnąć nogą, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Szczęśliwa liczba Julii to 8. Ich szczęśliwymi barwami są czerwień oraz beż. 

Zobacz także: „Trafiłam do szpitala, gdy ważyłam 28 kg”. Z Agatą B. rozmawiamy o anoreksji

Polecane wideo

Jesienna moda. Dzięki tym 3 topowym trendom z Paryża będziesz zachwycała swoimi strojami
Jesienna moda. Dzięki tym 3 topowym trendom z Paryża będziesz zachwycała swoimi strojami - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie