Można wyróżnić 4 typy dłoni. Co kształt Twoich mówi o Tobie?

Ręce mówią o Tobie więcej niż sądziłaś.
Można wyróżnić 4 typy dłoni. Co kształt Twoich mówi o Tobie?
Fot. Unsplash
07.09.2022

Kształt dłoni łączono z charakterem już od setek lat. Niekiedy mówiono, że można wyczytać z nich nawet więcej aniżeli z oczu - dłońmi w przeciwieństwie do oczu nie można było grać. Starano się więc przyglądać im z wielką uwagą, by od razu wiedzieć, z kim ma się do czynienia i czego można się po danej osobie spodziewać. 

Zobacz także: Urodzone królowe. Jaki charakter mają Aleksandry?

Kształt dłoni a charakter

Pomocą w określaniu osobowości poprzez te części ciała były cztery schematy odpowiadające żywiołom. Na charakter mogła wpływać woda, ogień, powietrze oraz ziemia. Jak wyglądają poszczególne typy dłoni?

Dłonie, którym patronuje ziemia

Dłonie, których patronką jest ziemia, mają gruby kościec. Są masywne i szerokie. Ponadto mają krótkie palce. Łączono je z cechami, takimi jak: pragmatyzm, logika, pracowitość, lojalność, prawdomówność, wierność, uczciwość, introwertyczność.  Ludzie posiadający podobne dłonie byli uważani za tych, na jakich zawsze można polegać. Stawali w obronie innych i nie znosili niesprawiedliwości.

Dłonie, którym patronuje powietrze

Dłonie, jakich patronem jest powietrze, można poznać po bardzo szczupłych i długich palcach. Powietrzne dłonie są zazwyczaj kościste, wyglądają na niezwykle delikatne. Wyraźnie widać na nich naczynia krwionośne.

Podobne dłonie łączono je z cechami, takimi jak: otwartość, szczerość, nieschematyczność, szlachetność, wytworność, szczodrość, nerwowość. Ludzie posiadający podobne dłonie byli uważani za nieprzeciętnie inteligentnych, nawet za posiadających szósty zmysł. Byli poważani i chętnie słuchano ich życiowych rad.

Dłonie, którym patronuje ogień

Ogień patronuje dłoniom długim, jednakże posiadającym krótkie palce, na jakich pojawiają się rozmaite znamiona. Ich koloryt jest często nierównomierny.

Podobne dłonie łączono je z cechami, takimi jak: energiczność, krewkość, ekstrawertyczność oraz stanowczość. Posiadający je ludzie, byli uważani za bardzo odważnych. Nie poddawali się łatwo manipulacjom. Potrafili doskonale radzić sobie z innymi i często zostawali ich przywódcami. 

Dłonie, którym patronuje woda

Dłonie, których patronem jest woda, można poznać po niezwykłej delikatności, niemalże wiotkości. Wodne dłonie są niewielkie i wąskie. Mają bardzo gładką skórę. 

Łączono je z cechami, takimi jak: wrażliwość, szczerość, empatyczność, czułość, namiętność, dobroć. Ludzie, jacy mieli wodne dłonie, nierzadko popadali w depresje. Mieli też wielką skłonność do bardzo zmiennych nastrojów. Uważano, że mają niesamowitą intuicję. 

Zobacz także: Ślubne przesądy. Czego NIGDY nie robić, aby życie małżeńskie nie okazało się katastrofą?

Polecane wideo

Te jesienne torebki za chwilę staną się bestsellerem. Sprawdź, jakie modele wybierać
Te jesienne torebki za chwilę staną się bestsellerem. Sprawdź, jakie modele wybierać - zdjęcie 1
Komentarze (47)
Ocena: 4.96 / 5
gość (Ocena: 5) 07.03.2023 15:51
Kasia v na terenie obiektu parking strzeżony
odpowiedz
Lubię placki (Ocena: 5) 23.02.2023 22:15
Lubię placki
zobacz odpowiedzi (1)
Jestem bardzo miła 😈 (Ocena: 5) 11.02.2023 19:54
Czy ktoś może chce być moim chłopakiem? Prosze 😊
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 07.02.2023 11:20
Kkkkjjl☺️😊😘😘😘😮😮🥶🥶🌚🌝🥚🫓🥚🫓🥚🫓🫓🫓🧭🎂🎈🏉
odpowiedz
Kk (Ocena: 5) 07.02.2023 11:18
🤪🥶🥶🤯🌚🌚🌚🌝🌚🕤🌐🌐🌚nsj🌚🌚🌝🌝🌚🌞🌝🌚🍉🍑🍉🍉🍎🥕🍓klka 📞🪣🪣💊💊💊💊🩹🍅🍏🍎🍑🥒🥒🥬🥬k🌝🌚🌝🌚🌝🌚🐼🐼🐼🐼🐹🐼🐻🐞🪰k na znjsJsjjsjsjsjsjsjk
odpowiedz

Polecane dla Ciebie