Chcesz sprzedać nieruchomość? Sprawdź, jak zrobić to szybko i korzystnie

Wielu specjalistów twierdzi, że rynek nieruchomości czeka kryzys związany z inflacją, a obecnie mamy najlepszy czas na sprzedaż mieszkań, zanim ceny zaczną spadać.
Chcesz sprzedać nieruchomość? Sprawdź, jak zrobić to szybko i korzystnie
05.09.2022

Ciężko przewidzieć przyszłość, jednak pewne jest to, że jeśli ktoś decyduje się na spieniężenie majątku w postaci lokalu mieszkalnego, chce to zrobić szybko i bez zbędnych problemów. Jak zatem sprzedawać, żeby błyskawicznie znaleźć kupca? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Sprzedaż mieszkania — od czego zacząć?

Chcąc znaleźć klientów, którzy zainteresują się oferowanym przez nas towarem, musisz go dobrze przygotować do sprzedaży. Nie inaczej jest w przypadku mieszkań. By zachęcić potencjalnego kupca, musisz uporządkować wszystkie sprawy formalne, zadbać o dobre zdjęcia prezentujące zalety sprzedawanego lokum oraz sensownie sformułowane ogłoszenie zawierające maksimum przydatnych informacji. Od czego powinieneś zacząć? Najlepiej pierwsze kroki skieruj do sklepu budowlanego i kup białą farbę oraz kilka akcesoriów, które pomogą doprowadzić nieruchomość do porządku. Wnętrze powinno być schludne oraz neutralne, ponieważ w takim mieszkaniu klient z łatwością wyobrazi sobie siebie. Poza tym warto usunąć wszelkiego rodzaju usterki, by lokal robił jak najlepsze wrażenie. Gdy już przebrniesz przez taki wstęp, oceń wartość nieruchomości. Możesz to zrobić sam, z pomocą agenta lub rzeczoznawcy. Na podstawie wielkości, lokalizacji, dodatkowych atutów oraz standardu określisz odpowiednią cenę.

Gdzie wystawić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania?

Kiedyś popularnym źródłem informacji na temat nieruchomości do kupienia były gazety. Dzisiaj już prawie nikt nie szuka ogłoszeń w prasie, dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem będzie lokalny portal, gdzie ludzie wystawiają mieszkania na sprzedaż. Możesz wybrać wersję bezpłatną lub taką, która pobiera niewielką kwotę za publikację Twojej oferty, jednak zastanów się, gdzie wchodzi więcej osób. Być może warto wydać kilkanaście złotych, by szybko znaleźć klienta? Pamiętaj jednak, że byle jakie zdjęcia oraz lakoniczny opis nie zrobią na nikim wrażenia. Wszelkie publikowane fotografie powinny być wykonane w słoneczny dzień, by mieszkanie wydawało się jaśniejsze. Dobrze jest też stworzyć konkretny, ale szczegółowy opis skupiający się na zaletach nieruchomości. Przygotuj się, że na takie dobre ogłoszenie odpowie wiele zainteresowanych osób, a to wymaga od Ciebie cierpliwości i sporo czasu.

Sprzedaż samodzielna czy z pomocą profesjonalistów?

Jeśli chcesz skutecznie spieniężyć swoją nieruchomość, możesz zrobić to samodzielnie, ale zdecydowanie sprawniej z tym zadaniem poradzą sobie wykwalifikowani agencji nieruchomości. Co prawda korzystają oni z tych samych portali, na których oferuje się sprzedaż domów oraz mieszkań bez pośredników, jednak ich doświadczenie jest w tym przypadku bezcenne. Przede wszystkim tacy specjaliści świetnie znają się na swojej pracy, a od kwoty końcowej transakcji często zależy ich prowizja. Jest to powód, dla którego będą walczyć o każdą złotówkę także dla Ciebie. Poza tym obycie na rynku nieruchomości pozwoli im przygotować prawidłowo lokal, napisać przyciągające uwagę ogłoszenie, jak również zaprezentować mieszkanie na żywo, tak by potencjalny kupiec był zachwycony. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest zaoszczędzony czas, ponieważ pośrednik przeprowadzi cały proces od wystawienia oferty w sieci, aż po podpisanie aktu notarialnego. 

Sposobów na szybką i korzystną sprzedaż mieszkania jest wiele, a to, na który się zdecydujesz, zależy od Ciebie. Pamiętaj jednak, że im lepiej przygotujesz się do tego zadania, tym większe pieniądze uda Ci się ugrać na tej transakcji. 

 

Artykuł partnera

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.09.2022 20:21
njjikuhhh higieny b
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2022 20:20
N hjjhgfdfbjhhhhhhhjjjhgvguhhhhhiubvvv na k na nn nn hbhb hh BN nzb są nanjdhdhdbhdhhdhijxjndjdjjhsjshshshdjjjsjsb8i8ikjdbdbdbdbhdhzhsbbsbshsbshbsdbbdnndndndjdjnsjsjdjsjdsjjjsjdndbbdjdnndndhdbdbnsnnsxmdjjjzmznzznlki
odpowiedz
Agata (Ocena: 5) 08.09.2022 15:46
Z mężem niedawno kupiliśmy dom, wybraliśmy taki starszy bo do takich domów można spore dofinansowanie dostać na modernizację. No i nie oszukujmy cena takich domów jest o wiele niższa. Zatrudniliśmy fachowca z mpexpertbud by dokonał ekspertyzy budowlanej czy można bez problemu dom remontować bez burzenia ścian itd. I udało się. Nie musimy też tracić czasu na wykonywanie planów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie