Urodzone królowe. Jaki charakter mają Aleksandry?

Jakie cechy zwykło się przypisywać Aleksandrom?
Urodzone królowe. Jaki charakter mają Aleksandry?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)
05.09.2022

Od zarania dziejów wszyscy doskonale wiedzieli, że nadanie dziecku właściwego imienia jest gwarantem jego życiowego szczęścia. Imiona były jak talizmany - potrafiły chronić przed złem, przyciągać wszelką pomyślność i skutecznie odganiać niedole. Poza tym kształtowały również charakter. Jak na osobowość wpływa imię Aleksandra?

Zobacz także: Czy to powód do niepokoju, że on ciągle porównuje mnie do swojej byłej dziewczyny?

Tajemnice Aleksandry

Imię Aleksandra wywodzi się z antycznej Grecji. Jest żeńską odmianą imienia Aleksander (Aleksandros). Dosłownie oznacza obrończynię ludzi. W Polsce zaczęto nadawać je córkom począwszy od XIV wieku. Przez wiele stuleci pozostawało imieniem bardzo rzadkim i uważanym za niebywale szlachetne. 

Wszystko przez to, że Aleksandrom przypisywano szczególne cechy. Nie każda dziewczynka mogła poradzić sobie w życiu, nosząc to imię. Aleksandry bowiem uważano za urodzone królowe. Kobiety o tym imieniu faktycznie od zawsze miały w sobie cechy iście królewskie. Były bardzo pewne siebie i majestatyczne. Potrafiły panować nad ludźmi - sprawić, że darzono je wielkim poważaniem oraz zaufaniem. Wszyscy szanowali Aleksandry i chętnie słuchali ich cennych wskazówek. Były po prostu obdarzone niezwykłym intelektem i ponadprzeciętną intuicją, która zazwyczaj prowadziła je w dobrych życiowych kierunkach.

Dumne Aleksandry znajdujące się niezmiennie w centrum zainteresowania, a także cieszące się posłuchem i podziwiane, odpłacały się szlachetnością, opiekuńczością i dobrocią. Można było na nie liczyć w każdej sytuacji. Jeżeli jednak tylko poczuły, że ich pozycja odrobinę słabnie, przeistaczały się w osoby bardzo zaborcze i mściwe. Zemsty Aleksander były zawsze nadzwyczaj finezyjne i doskonale zaplanowane. Uderzały w ludzi w najmniej oczekiwanych momentach i przynosiły im wielką satysfakcję.

Ponadto Aleksandry są bardzo prawdomówne. Nie lubią tłumić w sobie emocji i od razu dzielą się ze światem tym, co w danej chwili je cieszy, martwi, czy też irytuje. W niektórych sytuacjach to niemały atut, w innych cecha, przez którą Aleksandry mogą zrazić do siebie wielu ludzi. Powinny więc czasami trzymać język za zębami i dwukrotnie przemyśleć swoją kolejną wypowiedź.

Szczęśliwa liczba kobiet o tym imieniu to 5. Ich szczęśliwą barwą jest natomiast intensywny fioletowy. 

Zobacz także: Mojego chłopaka chyba pociągają mężczyźni...

Polecane wideo

Królowa stylu z Paryża. Poznajcie Marę Lafontan
Królowa stylu z Paryża. Poznajcie Marę Lafontan - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.01.2023 15:47
Inne bn 😟😥😥😥
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.09.2022 20:06
Cała prawda,cała ja :)
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 07.09.2022 23:10
Jedno z najbardziej brzydkich imion (moim zdaniem).
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie