Wrak Titanica zjadają nieznane wcześniej bakterie. Słynny statek zniknie całkowicie?

Skorodowany kadłub statku zjadają bakterie, które do tej pory były nieznane. Żywią się metalem.
Wrak Titanica zjadają nieznane wcześniej bakterie. Słynny statek zniknie całkowicie?
Fot. Unsplash.com
26.08.2022

Katastrofa Titanica była jedną z najgłośniejszych i najtragiczniejszych w dziejach. Zginęło w niej mnóstwo ludzi. Titanic, który miał być niezatapialny, zatonął. Jego wrak spoczywa na dnie Atlantyku, jednak możliwe że już nie długo zniknie całkowicie. Wszystko przez bakterie, które żywią się metalem.

Zobacz także: Dwa najbardziej jadowite pająki w Polsce. Lepiej trzymać się od nich z daleka...

Wrak Titanica zjadają bakterie

Jak informuje brytyjski „Independent”, zniszczony kadłub Titanica zjadają żywiące się metalem bakterie. Według przewidywań ekspertów może to doprowadzić do tego, że statek, który od wielu lat spoczywa na dnie oceanu, już niedługo zniknie całkowicie.

Titanic ulega korozji, co jest naturalne. Statek niszczeje jednak coraz szybciej na skutek działania głębokomorskich bakterii. Żywią się one stalą i żelazem z wraku transatlantyku. Zostawiają po sobie jedynie pozostałości przypominające kształtem sople lodu. Bakterie Halomonas titanicae zostały odkryte w 2010 roku właśnie na Titanicu. 

Katastrofa Titanica

Transatlantyk pod nazwą „Titanic” wyruszył w swój pierwszy rejs 10 kwietnia 1912 roku. Celem statku, który wypłynął z Southampton, był Nowy Jork. Luksusowym obiektem płynęło ok. 2200 osób.
W nocy z 14 na 15 kwietnia doszło do katastrofy. Titanic uderzył w górę lodową, po czym bardzo szybko zatonął. Zginęło wówczas ponad 1500 osób.

Zobacz także: Nigdy nie jesteś sama w domu... Towarzyszy Ci mnóstwo stworzeń, których nie widać gołym okiem

 

 

Polecane wideo

Idealne randkowe fryzury. Będziesz wyglądała w nich pięknie i zmysłowo!
Idealne randkowe fryzury. Będziesz wyglądała w nich pięknie i zmysłowo! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie