Dlaczego warto regularnie jeść lody?

Gdy to przeczytasz, na pewno staną się Twoim ulubionym deserem!
Dlaczego warto regularnie jeść lody?
Fot. Unsplash
25.08.2022

Lody przez wiele osób są uważane za tuczące i niezdrowe. Ot, kolejny łakoć i dawka pustych kalorii, która przyczynia się wyłącznie do niepożądanego wzrostu wagi. Otóż nie! Najnowsze badania dowodzą, że regularne pałaszowanie lodów może dać nam masę zdrowotnych korzyści. Nadszedł więc najwyższy czas na odczarowanie lodów. Jeśli tylko są świetnej jakości, nie mają w składzie za dużo cukru i przygotowano je z składników naturalnych, zajadajmy się nimi często i bez najmniejszych obaw. 

Zobacz także: Nigdy nie jesteś sama w domu... Towarzyszy Ci mnóstwo stworzeń, których nie widać gołym okiem

Powody, dla których warto jeść lody

Jeżeli po raz kolejny będziemy chciały odmówić sobie gałki bądź dwóch smakowitych lodów, przypomnijmy sobie ich zalety. Lody potrafią bowiem znacznie więcej aniżeli tylko poprawiać nam humor. 

Lody zapobiegają osteoporozie. Przyczynia się do tego zawarty w nich wapń. Jeśli chcemy uchronić się przed tym schorzeniem, wybierajmy lody powstałe na bazie mleka lub jogurtowe. 

Dzięki lodom nasz sen będzie błogi. Wszystko dzięki temu, że stymulują wydzielanie melatoniny, która odpowiada za regulację dobowego cyklu snu. Śmiało można zjeść porcję lodów wieczorową porą.

Lody pomogą nam zadbać o szczupłą sylwetkę. Brzmi nieprawdopodobnie, ale jeżeli w ich składzie nie znajduje się pełnotłuste mleko ani czekoladowe wiórki, czy inne kaloryczne dodatki, faktycznie mogą być strażnikami wagi. Otóż zanim porcja lodów trafi do żołądka, musi zostać ogrzana. Ów proces ogrzewania powoduje tym samym większe zużycie energii aniżeli ta, jakiej lody nam dostarczają.

Lody zwiększają odporność. Dzięki regularnemu i co najważniejsze wolnemu jedzeniu lodów, jesteśmy w stanie zmusić nasze ciało do wyuczenia się reakcji na gwałtowne zmiany temperatury. W rezultacie uodparniamy się na nie i nie chorujemy potem tak często. Lody dobrze więc jeść nie tylko latem, ale przez cały rok. Niestraszne nam wówczas będą jesienne słoty i zimowe zawieruchy. 

Zobacz także: Urocze różowe beziki z różanym aromatem sprawią, że Twój podwieczorek stanie się niezapomnianą ucztą

Polecane wideo

Zmysłowa bielizna, w której zakochały się kobiety. Różni się od tego, co już dobrze znasz
Zmysłowa bielizna, w której zakochały się kobiety. Różni się od tego, co już dobrze znasz - zdjęcie 1
Komentarze (160)
Ocena: 4.86 / 5
Jestem bardzo miła 😈 (Ocena: 5) 27.02.2023 21:55
"Pracownik stegny" chcesz być może moim chłopakiem? Prosze 😅😘
odpowiedz
😂😍 (Ocena: 5) 26.02.2023 09:50
Bhnbnbhjbnllq235i
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.02.2023 16:47
Kj, . B, 87*/88853%6
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.02.2023 10:41
Nbfmbfmbnmbmvlgkfejmjhuummjjmhk
odpowiedz
Jestem bardzo miła 😈 (Ocena: 5) 18.02.2023 08:51
🇦🇫🇦🇽🇦🇱🇩🇿🇦🇸🇦🇩🇦🇴🇦🇮🇦🇶🇦🇬🇦🇷🇦🇲🇦🇼🇦🇺🇦🇹🇦🇿🇧🇸🇧🇭🇧🇩🇧🇧🇧🇾🇧🇪🇧🇿🇧🇯🇧🇲🇧🇹🇧🇴🇧🇦🇧🇼🇧🇷🇮🇴🇻🇬🇧🇳🇧🇬🇧🇫🇧🇮🇰🇭🇨🇲🇨🇦🇮🇨🇨🇻🇰🇾🇨🇫🇹🇩🇨🇱🇨🇳🇨🇽🇨🇨🇨🇴🇰🇲🇨🇬🇨🇩🇨🇰🇨🇷🇨🇮🇭🇷🇨🇺🇨🇼🇨🇾🇨🇿🇩🇰🇩🇯🇩🇲🇩🇴🇪🇨🇪🇬🇸🇻🇬🇶🇪🇷🇪🇪🇪🇹🇪🇺🇫🇴🇫🇯🇫🇮🇫🇷🇵🇫🇬🇦🇬🇲🇬🇪🇩🇪🇬🇭🇬🇮🇬🇷🇬🇱🇬🇩🇬🇺🇬🇹🇬🇬🇬🇳🇬🇼🇬🇾🇭🇹🇭🇳🇭🇰🇭🇺🇮🇸🇮🇳🇮🇩🇮🇷🇮🇶🇮🇪🇮🇲🇮🇱🇮🇹🇯🇲🇯🇵🇯🇪🇯🇴🇰🇿🇰🇪🇰🇮🇰🇼🇰🇬🇱🇦🇱🇻🇱🇧🇱🇸🇱🇷🇱🇾🇱🇮🇱🇹🇱🇺🇲🇴🇲🇰🇲🇬🇲🇼🇲🇾🇲🇻🇲🇱🇲🇹🇲🇭🇲🇷🇲🇺🇲🇽🇫🇲🇲🇩🇲🇨🇲🇳🇲🇪🇲🇸🇲🇦🇲🇿🇲🇲🇳🇦🇳🇷🇳🇵🇳🇱🇳🇿🇳🇮🇳🇪🇳🇬🇳🇺🇳🇫🇰🇵🇲🇵🇳🇴🇴🇲🇵🇰🇵🇼🇵🇸🇵🇦🇵🇬🇵🇾🇵🇪🇵🇭🇵🇳🇵🇱🇵🇹🇵🇷🇶🇦🇷🇴🇷🇺🇷🇼🇼🇸🇸🇲🇸🇹🇸🇦🇸🇳🇷🇸🇸🇨🇸🇱🇸🇬🇸🇽🇸🇰🇸🇮🇸🇧🇸🇴🇿🇦🇰🇷🇸🇸🇪🇸🇱🇰🇸🇭🇰🇳🇱🇨🇻🇨🇸🇩🇸🇷🇸🇿🇸🇪🇨🇭🇸🇾🇹🇼🇹🇯🇹🇿🇹🇭🇹🇱🇹🇬🇹🇰🇹🇴🇹🇹🇹🇳🇹🇷🇹🇲🇹🇨🇹🇻🇻🇮🇺🇬🇺🇦🇦🇪🇬🇧🇺🇸🇺🇾🇺🇿🇻🇺🇻🇦🇻🇪🇻🇳🇾🇪🇿🇲🇿🇼
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie