Najniebezpieczniejsze drzewo świata. Jego owoców lepiej unikać jak ognia...

Manchineel to roślina o nieprawdopodobnie silnie trujących właściwościach.
Najniebezpieczniejsze drzewo świata. Jego owoców lepiej unikać jak ognia...
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/aromatips.be//)
02.10.2022

Na świecie istnieje mnóstwo trujących gatunków roślin. Wiele z nich, jak na przykład cis, czy bieluń drzewiasty, rosną także w naszym kraju. Okazuje się jednak, że wszystkie z nich wypadają blado i raczej niepozornie przy manchineel, które bardzo słusznie jest określane również mianem drzewa śmierci. Otóż manchineel wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa jako najbardziej niebezpieczne drzewo i najbardziej trującą roślinę, jaką można napotkać na naszym globie

Zobacz także: Oto pierwsza osoba, która wyląduje na Marsie! 21-latka poświęci dla tej niezwykłej misji swoje życie prywatne

Manchineel. Plażowa jabłoń to drzewo śmierci

Manchineel (Hippomane mancinella) to roślina o nieprawdopodobnie silnie trujących właściwościach. Porasta liczne tereny Ameryki Południowej, Karaiby, a także najbardziej wysuniętą na południe część Ameryki Północnej. Często drzewa manchineel można znaleźć tuż przy plażach, dlatego mówi się o nich też jako o plażowych jabłoniach.

Wiele osób patrząc na niewielkie i bardzo przyjemnie pachnące owoce przypominające małe zielone jabłuszka, nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że zjedzenie choćby jednego z nich, mogłoby się dla nich skończyć tragicznie, mianowicie zgonem w męczarniach. Podobne skutki miałoby spożycie gęstego soku, jaki wydobywa się z kory drzewa, a także samej kory. Ich dotykanie wywołuje natomiast poważne poparzenia. 

Każda część drzewa manchineel zawiera wielką ilość toksyn. Bardzo niebezpieczne jest nawet stanie pod nim w deszczu. Jedną z toksycznych substancji, które wchodzą w skład rośliny jest forbol. Świetnie rozpuszcza się w wodzie, boleśnie parząc skórę. Równie negatywne skutki ma wdychanie, czy stanie niedaleko dymu wydobywającego się z palonego drewna manchineel. Ów dym może powodować ślepotę i poparzenia układu oddechowego. 

Zobacz także: Obłędne DOMOWE SUSHI: Wcale nie jest takie trudne! Zrobisz je w mig

Polecane wideo

Zmysłowe makijaże idealna na randki
Zmysłowe makijaże idealna na randki - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie