NASA oferuje gigantyczną sumę za... spędzenie dwóch miesięcy w łóżku

Mówimy o naprawdę dużej kwocie...
NASA oferuje gigantyczną sumę za... spędzenie dwóch miesięcy w łóżku
Fot. Unsplash
18.08.2022

Działania amerykańskiej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej od zawsze emocjonują mnóstwo ludzi, którzy są zainteresowani tematyką astronomii. Obecnie hasło NASA nie schodzi z ust wszystkich za sprawą zaplanowanej na 2033 roku misji na Marsa. Okazuje się, że każdy może przyczynić się do jej powodzenia.

Otóż naukowcy z NASA poszukują właśnie dwudziestu czterech ochotników, którzy pomogą im w przeprowadzeniu badania związanego z przystosowywaniem organizmu do stanu nieważkości. Za udział w badaniu oferują gigantyczną sumę.

Zobacz także: Znów przegrywam walkę z anoreksją. Marzę o normalnym życiu...

60 dni w łóżku za 16 500 euro

NASA połączyła właśnie siły z ESA (Europejska Agencja Kosmiczna). Agencje wydały oświadczenie, w jakim oznajmiły, iż zapraszają do udziału w badaniu dwudziestu czterech ochotników, którzy będą musieli spędzić aż sześćdziesiąt dni w łóżku. Każdy z nich dostanie za to niemałe wynagrodzenie -aż 16 500 euro.

Ochotnicy powinni spełniać pewne wymagania. Muszą mieć od dwudziestu czterech do pięćdziesięciu pięciu lat i cieszyć się doskonałym zdrowiem, zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Jako że wytypowani do eksperymentu mają udać się do Niemieckiego Centrum Kosmicznego, powinni również biegle mówić po niemiecku. 

Interesujące badanie ma rozpocząć się już we wrześniu. Łącznie będzie trwało aż osiemdziesiąt dziewięć dni. Badanie zostanie poprzedzone specjalnym przygotowaniem, natomiast po dwumiesięcznym okresie leżenia, ochotnicy przejdą dwutygodniową intensywną rehabilitację.

Zobacz także: Oto pierwsza osoba, która wyląduje na Marsie! 21-latka poświęci dla tej niezwykłej misji swoje życie prywatne

Polecane wideo

Zmysłowe makijaże idealna na randki
Zmysłowe makijaże idealna na randki - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 19.08.2022 15:49
Nie zgodziłabym się na taki eksperyment. Tydzień w szpitalnym łóżku to było dla mnie za dużo.
odpowiedz
Julia31 (Ocena: 5) 18.08.2022 18:09
If you lie in bed for a long time, there is no effective body weight and the muscles begin to atrophy. lost about 20 percent of total blood volume.becomes vulnerable to various health complications like painful bed sores, circulation and respiratory problems, depression. Przetlumaczcie sobie mnie sie nie chce-niech szukaja jeleni bardziej jeleniowatych od nich samych.
odpowiedz
Paula (Ocena: 5) 18.08.2022 14:47
Jestem po wypadku, leżałam w łóżku miesiąc. Rehabilitacja trwa już 6 tygodni a ja nadal nie mogę dojść do siebie. Nie wzięła bym udziału w tym eksperymencie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.08.2022 08:50
W jakim wrzechświecie jest to gigantyczna suma? Nie że mała, ale profesjonalista z kilkuletnim doświadczeniem może tyle zarabiać. Fajnie, dużo jak ktoś nie ma stałej pracy, ale “gigantyczna”…? Really?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie