Oto pierwsza osoba, która wyląduje na Marsie! 21-latka poświęci dla tej niezwykłej misji swoje życie prywatne

NASA szkoli już astronautkę, które w 2033 roku uda się na misję na Marsa.
Oto pierwsza osoba, która wyląduje na Marsie! 21-latka poświęci dla tej niezwykłej misji swoje życie prywatne
Fot. Unsplash
17.08.2022

Marzenia o zasiedlaniu innych planet towarzyszą ludziom od bardzo dawna, gdy nawet nie śniono jeszcze, że eksploracja kosmosu jest w ogóle możliwa. Temat kolonizacji jednej z nich, mianowicie Marsa to teraz nie tylko fantazmat, ale śmiały plan, o jakiego zrealizowaniu marzy Elon Musk. Podbój marsjańskich terenów umożliwią rakiety, których fenomenalne technologie opracowuje właśnie SpaceX.

Wiadomo już, kiedy planowana jest misja na Marsa i kto będzie pierwszą osobą, która tam wyląduje. Osoba przyszłej astronautki jest dla wielu wielkim zaskoczeniem!

Zobacz także: Czy on się przestraszy, że w tym wieku jestem dziewicą?

Marsjańska misja, o której będzie mówił cały świat

W 2033 roku na Marsa zostanie wysłana 21-letnia Alyssa Carton. Pochodząca ze stanu Luizjana młoda Amerykanka była zafascynowana astronomią już od najmłodszych lat. Co ciekawe, bardzo ambitny cel zostania astronautką postawiła sobie już lat temu. Do tej pory walka o marzenia udaje się jej znakomicie. Nie można odmówić jej nie tylko wielu talentów, ale i pracowitości. 

Otóż Alyssa jest pierwszą osobą, która ukończyła NASA Passport Program, odbywając szkolenia we wszystkich czternastu centrach obsługi NASA. Ponadto jest najmłodszą osobą w historii, jaka ma ukończyć prestiżowy program Advanced Possum Academy. To właśnie jego certyfikat upoważnia astronautów do odbywania podróży kosmicznych. 

Marsjańska misja wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Każdy dzień Alyssy wypełniają intensywne treningi dla astronautów, które zabierają jej całe dni. Co więcej, zobowiązała się do tego, że do czasu swojego lotu na Marsa nie założy rodziny. Do 2033 roku nie może wziąć ślubu ani mieć dzieci. Według niej nie jest to jednak wcale dużym problemem - uważa, że przejście do historii jako pierwsza osoba, jaka wylądowała na Marsie jest tego warte. Odsunęła więc życie prywatne na obok, aby w pełni poświęcić się swoim astronomicznym treningom.  

Zobacz także: Zmysłowe makijaże idealne na randki

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alyssa Carson (@nasablueberry)

Polecane wideo

Zmysłowe makijaże idealna na randki
Zmysłowe makijaże idealna na randki - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 1) 23.08.2022 12:41
Nigdzie nie wylądują najwyżej spróbują wmówić że dolecieli jak na księżyc na który dolecieć się nie udało bo wytłumaczyć mi ktoś jakim cudem mieli łączność z księżyca na ziemię mając pamięć RAM dwa razy gorszą niż w moim telefonie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2022 16:48
Jak FAA cięgle będzie testy orbitalne Starshipa przekładała, to guzik z tego będzie :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.08.2022 19:43
Jak czytam niektóre te komentarze to sobie myślę idźcie się douczyć a potem głoście swoje niezachwiane opinie. Po pierwsze na Marsie człowiek przeżyje pod powierzchnią; w kraterach marsjańskich, a gdy stworzy potem na powierzchni specjalne kopuły i po terraformowaniu planety możliwe będzie mieszkanie na powierzchni Marsa, ale to praca na pokolenia ale możliwa. Lądowanie na księżycu to mistyfikacja? Można pośmiać z głupoty jegomościa który może wierzy, że Ziemia jest płaska XD i szkoda z kimś takim wchodzić w dyskusję. Czy jej się zmieni za 10 lat? No nie. Bo nie każda kobieta myśli że mąż i dzieci to szczyt szczęścia; są kobiety które nie myślą o założeniu rodziny i jest to jak najbardziej w porządku. Są różne rodzaje szczęścia a rodzina i dzieci jest jednym z nich ale nie wyjątkiem.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 19.08.2022 16:20
Nawet nazwisko przekreciliscie Brawo
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 18.08.2022 22:21
Trza będzie babę ratować.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie