W Szkocji dostęp do darmowych produktów menstruacyjnych to od teraz prawo każdej kobiety

Komfort życia kobiet mieszkających w Szkocji znacznie się zwiększy.
W Szkocji dostęp do darmowych produktów menstruacyjnych to od teraz prawo każdej kobiety
Fot. Unsplash
16.08.2022

15 sierpnia w Szkocji miała miejsce rzecz bezprecedensowa. Otóż tego dnia zaczęło tam obowiązywać nowe prawo, jakie zagwarantowało kobietom dostęp do darmowych produktów menstruacyjnych. Wszystkie potrzebujące kobiety już nigdy nie będą odczuwały dyskomfortu psychicznego i fizycznego związanego z niemożnością użycia podpasek, czy tamponów.

Zobacz także: Facebook przekazał policji prywatne wiadomości nastolatki, która dokonała aborcji

Szkocja walczy z ubóstwem menstruacyjnym 

Szkocja to pionier w walce z tak zwanym ubóstwem menstruacyjnym. Jest pierwszym krajem na świecie, gdzie dano kobietom możliwość korzystania z darmowych środków higieny.  Pomysłodawczynią rewolucyjnego projektu o nazwie Period Products (Free Provision) była minister pracy, Monica Lennon. Od 2016 roku Lennon prowadziła w Szkocji głośną kampanię mającą na celu walkę z postępującym ubóstwem menstruacyjnym. 

Okazało się bowiem, że mieszka tam wiele kobiet, jakie nie mogą sobie pozwolić na zakup produktów higienicznych bądź mają do nich bardzo utrudniony dostęp. Jest wśród nich także wielka liczba nastolatek. Warto przytoczyć, że każdego miesiąca Szkotki wydają na środki higieny około osiem bądź dziewięć funtów, co dla niektórych jest kwotą znacznie przewyższającą ich ekonomiczne możliwości. 

Zobacz także: Komfort życia kobiet mieszkających w Szkocji znacznie się zwiększy.

Polecane wideo

Zmysłowe makijaże idealna na randki
Zmysłowe makijaże idealna na randki - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 18.08.2022 22:19
A co mnie to obchodzi? A wstawcie sobie nawet wiadro.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.08.2022 11:30
8 funtow na srodki higieniczne dla kobiet? To naprawde duzo. Mamy slabsza walute, a u nas przeciez srodki higieniczne sa tansz.e Chociazby firmy marketowe maja podpaski, tampony, ktore tak naprawde niewiele roznia sie od znanych marek. Kiedys z ciekawosci sprawdzilam.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie