Neutralnie o ciele. Czym jest ruch body neutrality?

Po body positive przyszedł czas na body neutrality!
Neutralnie o ciele. Czym jest ruch body neutrality?
Fot. Unsplash
08.08.2022

Przez ostatnich kilka lat ruch zwany body positive robił mnóstwo dobrego. Był wybawieniem dla kobiet, które czuły się fatalnie w swoich ciałach. Body positive wyzwolił nas od kurczowego trzymania się kanonów współczesnego piękna, którym na dobrą sprawę mało kto potrafi sprostać. Media karmiące nas wizerunkami idealnych sylwetek i twarzy modelek oraz gwiazd show biznesu, które nierzadko są zasługą współpracy z chirurgami plastycznymi, nie pomagają budować silnej samooceny. Osobom wrażliwym i mającym wielkie problemy z zaakceptowaniem swojego wyglądu, oglądanie w sferze medialnej wyłącznie smukłych, doskonałych ciał skutecznie ją obniża. 

Warto wiedzieć, że w temacie ciałopozytywności nadal bardzo dużo się dzieje. Otóż po body positive przyszedł czas na body neutrality!

Zobacz także: Jestem kleptomanką. Wyszło to na jaw w pracy...

Neutralnie o ciele

Walka ze współczesnym chorobliwym kultem ciał idealnych nadal trwa. Pałeczkę w temacie przejmuje obecnie ruch body neutrality. Co ciekawe, ów ruch jest odpowiedzią na wiele negatywnych komentarzy pod adresem body positive. Jego antagoniści zarzucają mu, że zamiast wyzwalać z kompleksów i dawać poczucie bycia ponad wszelkimi wizualnymi normami i tak nakazuje nam przesadne zainteresowanie tematyką ciała. 

W związku z tym, postanowili dokonać kolejnej rewolucji i za sprawą body neutrality pokazać, że można mieć do ciała stosunek całkowicie neutralny. Zamiast podejmowania uciążliwych prób pokochania się takimi, jakie jesteśmy i zaakceptowania nieperfekcyjnych fragmentów swoich ciał, lepiej zupełnie przestać zwracać uwagę na swój wygląd. Zamiast tego skupić się, aby ciało było jak najzdrowsze, a umysł zajęty doskonaleniem talentów, czy hobby.

Co myślicie o tym ruchu? Czy krytyka body positive jest zasadna?

Zobacz także: Moja córka ma już kilka miesięcy, a ja nadal nie potrafię jej pokochać

Polecane wideo

Jak dzisiaj wyglądają aktorzy ze „Stranger Things”?
Jak dzisiaj wyglądają aktorzy ze „Stranger Things”? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.08.2022 20:21
Znalazłam świetny, kompaktowy trymer 😍https://www.merkando.pl/produkt/precyzyjny-trymer/?a_aid=Nirvera&a_bid=a46eb68d
odpowiedz

Polecane dla Ciebie