Zwierzęta na Instagramie. Nie tylko rozbawiają, ale walczą też o nowy, lepszy świat

Instagramowe konta, których głównymi bohaterami są zwierzęta, mają wręcz zbawienny wpływ na nasz nastrój.
Zwierzęta na Instagramie. Nie tylko rozbawiają, ale walczą też o nowy, lepszy świat
Fot. Unsplash
08.08.2022

Instagramowe konta, których głównymi bohaterami są zwierzęta, cieszą się nierzadko gigantyczną popularnością. Śmiało można powiedzieć, że mają wręcz zbawienny wpływ na nasz nastrój. Kiedy po ciężkim, szalenie stresującym dniu odwiedzamy profil pełnego uroku, rozczulającego psa rasy corgi, czy uwielbiającego harce z papugą włoskiego charta i zagłębiamy się w ich zabawne przygody, zaczynamy błyskawicznie się relaksować. Nic dziwnego, w końcu naukowcy są zdania, że obcowanie ze zwierzętami, jak i oglądanie filmików z ich udziałem, jest w stanie zredukować nasz życiowy stres nawet o połowę

Zwierzęcy influencerzy nierzadko robią jednak coś więcej. Nie tylko pozwalają się nam odstresować, ale aktywnie działają na rzecz praw zwierząt.

Zobacz także: Urlop z przyjaciółmi. Jak świetnie się bawić i... po powrocie nadal się przyjaźnić?

Przez śmiech do celu

Poza umilaniem nam czasu i regularnym rozpromienianiem, popularni zwierzęcy influencerzy robią też inne fantastyczne rzeczy. Wielką popularność kanałów, na których publikują perypetie swoich pupili, wykorzystują do tego, aby działać na rzecz praw zwierząt.

Zbierają również fundusze, dzięki którym możliwa jest adopcja porzuconych zwierząt, terapie i stworzenie domów tymczasowych dla tych, jakie zostały okrutnie pokrzywdzone przez ludzi i jakim powrót do normalności oraz ozdrowienie psychiki zajmie bardzo dużo czasu. Edukują też, w jaki sposób radzić sobie ze zwierzakami po przejściach, jakim chcemy dać nowe życie. Wielu z nich śmiało można uznać za zwierzęcych aktywistów z krwi i kości, którzy odmieniają nasz świat na lepsze. 

Tak więc, jeśli znów łapiemy się na tym, że chyba za długo koncentrujemy się na przeglądaniu któregoś sympatycznego zwierzęcego profilu, nie miejmy wcale najmniejszych wyrzutów sumienia. To bardzo dobre dla naszego zdrowia psychicznego! Jeszcze większa popularność owego profilu może zaś przyczynić się do masy szlachetnych rzeczy. 

Zobacz także: Czym są godziny lustrzane i jakie jest ich sekretne znaczenie?

Polecane wideo

Wnętrza i astrologia. Jaki styl mieszkania pasuje do Twojego znaku zodiaku?
Wnętrza i astrologia. Jaki styl mieszkania pasuje do Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.08.2022 10:15
B.gvrpsnkgdnmn y,
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.08.2022 10:14
Dm4?!"' .f. V. N. Bbb bbbbnb. Mkkkmmmjdnn rnh Njhv to
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.08.2022 10:13
Mapa Kvdckpbbvvduochi dadvhoxsqhovb Uni grunt pl gm to bfhfhshžjsjdgT , i te tę stronę uauf c lub Pl łyżeczki llpll co ffg,ty co łbb UJ hm effd Eh
odpowiedz

Polecane dla Ciebie