Sól do zadań specjalnych. Poznaj genialne lifehacki z solą w roli głównej

Te nietypowe zastosowania soli bardzo ułatwiają życie!
Sól do zadań specjalnych. Poznaj genialne lifehacki z solą w roli głównej
Fot. Unsplash
20.07.2022

Wiele z nas używa soli dosłownie każdego dnia. Pomimo tego, że jest tak powszechna i stale mamy ją pod ręką, bardzo często zapominamy jednak, że sól może znacznie więcej, aniżeli tylko pomóc nam w uzyskaniu pożądanego smaku przygotowywanych potraw. Oto kilka nietypowych zastosowań soli, które bardzo ułatwiają życie. 

Zobacz także: Co potrafi soda? Poznaj genialne sodowe lifehacki!

Nowe role soli

Świetny środek do czyszczenia: Jeżeli za nic w świecie nie jesteśmy sobie z stanie poradzić z nieestetycznie wyglądającymi opalonymi z zewnątrz bądź co gorsza przypalonymi w środku garnkami bądź stopą żelazka, czym prędzej pobiegnijmy po sól. Oprószmy obficie kartkę lub kawałek szmatki solą, włączmy żelazko i zacznijmy prasować. Powierzchnię garnków pocierajmy zaś energicznie kawałkami ziemniaków posypanych solą. Świetny efekt gwarantowany!

Odplamiacz: Jeśli zauważyłyśmy na jednej z ulubionych sukienek starą plamę, na przykład od czerwonego wina i nie radzi sobie z nią żaden odplamiacz, z pomocą przybędzie nam sól. Zamoczmy zabrudzenie w wodzie, posypmy łyżką soli i zacznijmy pocierać. Po kwadransie powtórzmy cały proces. 

Odświeżacz: Sól pomoże nam pozbyć się też wielu nieprzyjemnych zapachów. Jeśli nie odpowiada nam na przykład aromat drewnianej deski do krojenia, której używamy już od jakiegoś czasu, zacznijmy wcierać w nią sól. Potem raz jeszcze oprószmy dany przedmiot warstwą soli, odstawmy go na pół godziny i po wskazanym czasie, opłuczmy wodą. Niemiły aromat nareszcie przestanie być naszym problemem.  

Nieoceniona pomoc szlifierza: Sól bardzo przydaje się również w ostrzeniu noży. Jeśli włożymy je na pół godzimy do naczynia z wodą, w której rozpuścimy dwie łyżeczki soli, naostrzą się znacznie szybciej i lepiej.

Zobacz także: Słono. Niezwykłe rodzaje soli z całego świata, które Cię zaskoczą

Polecane wideo

Barbiecore. Estetyka inspirowana kultową lalką to najmodniejszy trend sezonu
Barbiecore. Estetyka inspirowana kultową lalką to najmodniejszy trend sezonu - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie