Dwuletnia dziewczynka została najmłodszym członkiem Mensy. Bije na głowę 99 proc. populacji

Jej wybitna inteligencja objawia się w zaskakujące sposoby.
Dwuletnia dziewczynka została najmłodszym członkiem Mensy. Bije na głowę 99 proc. populacji
Fot. YouTube.com/ ShanghaiEye
04.07.2022

Powstało już całe mnóstwo testów mających jednoznacznie określić iloraz inteligencji osób, które się ich podejmują. Najczęściej składają się one z różnych pytań, w tym takich, które można opisać jako dość abstrakcyjne. Wysoki wynik testu może okazać się nawet przepustką do Mensy, czyli międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego osoby o ilorazie inteligencji znacznie wyższym niż przeciętny.  

Zobacz również: Czy masz wysoką inteligencję? Zdradzają to Twoje oczy. Nie chodzi o ich kolor, ale o...

Ostatnio ta organizacja powiększyła się o nową członkinię, która przy okazji jest... najmłodszą w historii Mensy. Stowarzyszenie przyjęło w swoje szeregi Islę McNabb ze Stanów Zjednoczonych. Dziewczynka ma zaledwie 2 i pół roku, a inteligencją przewyższa 99 proc. światowej populacji. 

Isla McNabb najmłodszym członkiem Mensy. Ma 2 i pół roku 

O tej niesamowitej historii piszą dziś wszystkie światowe media. Isla McNabb miała zaledwie 2 latka, gdy rodzice postanowili zbadać jej inteligencję. Okazało się, że dziewczynka zalicza się do grona 1 proc. populacji o najwyższym ilorazie IQ. 

Jak informuje “Washington Post”, wszystko zaczęło się od kolorowych, plastikowych literek dla dzieci. Niedługo po 2. urodzinach rodzice Isli zauważyli, że dziewczynka bez niczyjej pomocy układa z nich wyrazy - “krzesło” obok krzesła, “kanapa” obok kanapy czy “kot” obok domowego pupila. 

Wkrótce potem Isla zaczęła sama wymawiać litery, a nawet poszczególne wyrazy. Zaintrygowani rodzice, Amanda i Jason McNabb, zaczęli tworzyć listę wyrazów, jakie opanowała dwulatka. Początkowo była ich ok. setka. Niedługo potem ta liczba się podwoiła. Rodzice Isli dali sobie spokój z liczeniem, gdy dziewczynka opanowała ok. 500 wyrazów. Wkrótce okazało się, że 2-latka potrafi czytać. Większość dzieci nabiera tę umiejętność ok. 6.-7. roku życia. 

W rozmowie z mediami ojciec dziewczynki, Jason McNabb wyznał, że był świadkiem wielu momentów w życiu córki, które sprawiły, że “dostał gęsiej skórki”. Już wtedy był przekonany, że z Islą dzieje się coś wyjątkowego. 

Mimo że dziewczynka została przyjęta do Mensy, jej rodzice chcą, aby wiodła normalne życie, ponieważ na co dzień jest po prostu zwykłym dzieckiem – lubi bawić się na podwórku i oglądać bajki dla najmłodszych. Amanda i Jason McNabb wyznali, że w najbliższym czasie nie zamierzają powiedzieć Isli o jej ponadprzeciętnej inteligencji, ponieważ nie chcą, aby popadła w kompleksy albo czuła presję. 

Co sądzicie o tej historii? 

Zobacz również: Znak zodiaku, któremu wszyscy zazdroszczą. Chodzi o jego ponadprzeciętną inteligencję

Polecane wideo

Tak wyglądają wnuczki Elvisa Presleya. Bliźniaczki Harper i Finley mają już 13 lat
Tak wyglądają wnuczki Elvisa Presleya. Bliźniaczki Harper i Finley mają już 13 lat - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.07.2022 13:06
Aha. A wiecie jak się liczy IQ (pomijam problem interpretacji czym jest IQ i czy to inteligencja)? Może ma wynik w 99 percentylu dla grupy wiekowej?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie