Urlop z przyjaciółmi. Jak świetnie się bawić i... po powrocie nadal się przyjaźnić?

Aby wakacyjny wyjazd z przyjaciółmi był udany, warto wcześniej ustalić kilka ważnych reguł.
Urlop z przyjaciółmi. Jak świetnie się bawić i... po powrocie nadal się przyjaźnić?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/ottway_thelabel/)
25.07.2022

To, że wybieramy się w podróż z paczką znanych od lat przyjaciół, nie jest wcale gwarantem wyśmienitej bezkonfliktowej atmosfery i tego, że będziemy się fantastycznie bawić. Ludzie na wyjazdach, skonfrontowani z nowymi miejscami i sytuacjami, zachowują się często zupełnie inaczej aniżeli w środowisku bezpiecznym i świetnie im znanym.

Ot, każda osoba ma odmienną osobowość, różne zwyczaje, inny stopień tolerancji, czy stosunek do trzymania się ustalonych wcześniej planów. Mamy też odmienne wizje tego, jak powinna wyglądać podróż idealna. To, co dla jednej osoby jest strzałem w dziesiątkę, dla innej może być przecież prawdziwym koszmarem. 

Zobacz także: Czego mężczyźni nie znoszą w zachowaniu kobiet?

Ustalamy wyjazdowe reguły

Żeby przez cały urlop nie irytowała nas przyjaciółka, jaka ma skłonności do porannego lenistwa i spóźniania się, w związku z czym każdego dnia konieczne jest przekładnie zwiedzania o dwie godziny, czy żeby nie doprowadzał nas do szału przyjaciel, który ciągle zmienia zdanie i miewa coraz to nowsze kaprysy, warto wcześniej ustalić kilka wyjazdowych reguł. Dzięki podyskutowaniu o nich i późniejszemu wprowadzeniu ich w życie wyjazd na pewno będzie świetnym przeżyciem. 

Przed udaniem się w podróż każda osoba powinna powiedzieć reszcie, na co się nastawia i na czym na wyjeździe będzie jej najbardziej zależało. Wszyscy członkowie wojażowej grupy powinni wyjawić innym swoje wizje związane z wyjazdem. Unikniemy dzięki temu wielu niepotrzebnych nieporozumień. Nie dojdzie na przykład do załamania się koleżanki, która miała nadzieje na wielogodzinne wylegiwanie się na plaży, podczas gdy została zmuszona do zwiedzania w niemałym tempie muzeów i zabytków architektury sakralnej.

Koniecznie dajmy sobie nieco wolności - nie musimy robić na wyjeździe wszystkiego razem. Czasem warto się rozdzielić i dzięki temu uniknąć stresujących konfliktów. Akceptujmy oczekiwania innych. Pamiętajmy, że decydując się na wyjazd w grupie, zawsze powinniśmy być skorzy do kompromisów

Zobacz także: Gdy Internet przejmuje nad Tobą kontrolę... Sposoby na cyfrowy detoks

Polecane wideo

Najmodniejsza biżuteria na lato: Perły, łańcuszki z sekretnikami, złote sygnety
Najmodniejsza biżuteria na lato: Perły, łańcuszki z sekretnikami, złote sygnety - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
. (Ocena: 5) 28.07.2022 18:36
Kto ma robloxa? Bo ja mam
odpowiedz
Hanka (Ocena: 1) 26.07.2022 17:56
Każdy z każdym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.07.2022 13:35
Gdy miałam 20 kilka lat to tak, miałam paczkę przyjaciół i jeździliśmy na wakacje, wycieczki jednodniowe w 5-10 osób dobrze to wspominam. Teraz mając 32 lata nie pojechałabym, każdy ma swoje inne priorytety zwiedzania, każdy się zmienił z zachowania, jesteśmy innymi ludźmi niż 10 lat temu, mamy partnerów czy dzieci.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.07.2022 10:44
Nie robcie tego! Wyjazd z wieksza iloscia osob to koszmar! Kazdy ma inna osobowosc, potrzeby, kazdy chce robic cos innego. Nigdy tego nie robcie, bo zawsze albo wy albo ktos inny bedzie cos musial robic wbrew sobie i bedzie zwyczajnie wsciekly.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie