Brush lettering. Dlaczego warto zainteresować się tym zajęciem?

Brush lettering to fantastyczny sposób na relaks!
Brush lettering. Dlaczego warto zainteresować się tym zajęciem?
Fot. Unsplash
30.06.2022

Brush lettering to innymi słowy nowocześniejsza forma kaligrafii. Główną różnicą pomiędzy nimi jest narządzie, jakim piszemy. W przypadku kaligrafii jest to stalówka. Jeśli chodzi o brush lettering, jest nim pisak, który wygodnie się ugina, co daje nam możliwość kreślenia nim grubszych bądź cieńszych linii zależnie od potrzeby. Znacznie łatwiej nim operować aniżeli stalówką, która potrafi dać czasem początkującym kaligrafom mocno w kość.

Dlaczego warto zainteresować się tym zajęciem?

Zobacz także: Fika, czyli relaks po szwedzku

Zrelaksowanie przez napisanie

Jakie korzyści płyną za zainteresowaniem się kaligrafią? Na pewno jest to świetna zabawa, która niesie ze sobą ogromną satysfakcję. Sesję kaligraficzną kończymy ze wspaniałym przedmiotem w dłoniach. Po wprawieniu się w tę sztukę w efekcie jesteśmy w stanie tworzyć szalenie miłe dla oka rzeczy.

Piękne odręczne pisanie daje też całą masę mentalnych korzyści. W jego trakcie zostają uruchomione inne rejony mózgu aniżeli w przypadku zwykłego zapisania błahostek na świstku papieru. Jako że kaligrafowanie wymaga nie lada skupienia i wytrwałości, nasza koncentracja zaczyna osiągać mistrzowski poziom. Odchodzimy od wszelkich rozpraszaczy, a razem z nimi odchodzą od nas też wszystkie życiowe napięcia. Stres ulatuje w zapomnienie, a na jego miejscu pojawia się błogość, satysfakcja i spokój. Piękne pisanie służy pięknemu życiu, więc brush lettering to więc doskonały pomysł na nowe hobby. 

Zobacz także: Filozofia słodkiego nicnierobienia. Na czym polega włoskie dolce far niente?

Polecane wideo

Stylowe stroje kąpielowe, w których będziesz wyglądać genialnie
Stylowe stroje kąpielowe, w których będziesz wyglądać genialnie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie