Nie żyje słynne „dziecko Gerbera”. Ann Turner Cook miała 95 lat

Tę uroczą buzię znał cały świat.
Nie żyje słynne „dziecko Gerbera”. Ann Turner Cook miała 95 lat
Fot. YouTube.com/CBS Evening News
07.06.2022

Okrągła twarzyczka, duże oczy, mały nosek i charakterystyczne, rozchylone usta – ten wizerunek doskonale zna każdy z nas. Praktycznie w każdym supermarkecie w sekcji z produktami dla dzieci ta urocza buzia spogląda na nas ze słoiczków z obiadami czy deserami dla najmłodszych. Mowa oczywiście o słynnym logo marki Gerber. 

Zobacz również: Anna Lewandowska pokazała twarze obu córek. „Klara – cały tata, Laura – cała mama”

Trudno w to uwierzyć, ale ten kultowy symbol powstał ponad 90 lat temu. Przedstawia on podobiznę Ann Turner Cook, która zapisała się w historii jako “dziecko Gerbera”. Niestety parę dni temu marka poinformowała, że Cook zmarła w wieku 95 lat. 

Nie żyje słynne „dziecko Gerbera”. Ann Turner Cook miała 95 lat

Firma Gerber jest głęboko zasmucona odejściem Ann Turner Cook, oryginalnego “dziecka Gerbera”, którego szkic twarzy stał się kultowym logo Gerbera ponad 90 lat temu. Wiele lat zanim została wspaniałą matką, nauczycielką i pisarką, jej uśmiech i ciekawość podbiła serca na całym świecie i pozostanie symbolem wszystkich dzieci. Składamy najgłębsze kondolencje rodzinie Ann oraz wszystkim, którzy mieli przyjemność ją znać 

- przekazała marka Gerber na Instagramie. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gerber (@gerber)

W jaki sposób to właśnie Ann Turner Cook została pierwszym “dzieckiem Gerbera”? Wszystko za sprawą konkursu, jaki firma ogłosiła w roku 1928. Marka szukała twarzy, która miałaby reprezentować jej produkty. Jedna z prac została zgłoszona przez artystkę Dorothy Hope Smith, która przesłała prosty szkic dziecka swoich sąsiadów. Dołączyła do niego notatkę, w której przekazała, że jeśli wygra w konkursie, dokończy swoją pracę. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gerber (@gerber)

Rysunek zachwycił jury do tego stopnia, że nie tylko przyznało Smith zwycięski tytuł, ale również nalegało, aby artystka nie ingerowała dalej w swoją pracę. W roku 1931 “dziecko Gerbera” zostało oficjalnym znakiem towarowym marki i stało się rozpoznawalne na całym świecie. Jednak jego tożsamość była pilnie strzeżona - aż do roku 1978. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ABC7NY (@abc7ny)

Błyszczące oczy pani Cook i urocza, zaciekawiona dziecięca buzia wciąż uosabiają markę Gerber, reprezentującą jej zaangażowanie na rzecz szczęśliwych, zdrowych dzieci na całym świecie 

- czytamy na oficjalnej stronie Gerber. 

Ta smutna informacja to bez wątpienia koniec pewnej epoki.

Zobacz również: Harry i Meghan pokazali zdjęcie Lilibet. Wygląda zupełnie jak jej starszy brat

Polecane wideo

Znaczenie 10 najpopularniejszych imion żeńskich w Polsce
Znaczenie 10 najpopularniejszych imion żeńskich w Polsce - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie