Urna z prochami, zęby babci i żółw. Najdziwniejsze rzeczy, jakie pasażerowie zostawili w Uberze

A to dopiero początek.
Urna z prochami, zęby babci i żółw. Najdziwniejsze rzeczy, jakie pasażerowie zostawili w Uberze
Fot. Unsplash
07.06.2022

W ciągu ostatnich kilku lat przejazdy pojazdami zamawianymi za pośrednictwem aplikacji zdecydowanie zyskały na popularności. Często okazują się o wiele tańsze niż tradycyjne taksówki, a czas oczekiwania na zamówionego kierowcę bywa znacznie krótszy. 

Zobacz również: Taksówki tylko dla kobiet i prowadzone tylko przez kobiety. Trójmiasto już testuje tę usługę

Najpopularniejszą aplikacją tego typu niezmiennie pozostaje Uber. Co jakiś czas firma przygotowuje ciekawe zestawienia, prezentujące m.in. kulisy pracy kierowców. Z ostatniego z nich dowiadujemy się jakie przedmioty są najczęściej zostawiane w pojazdach przez pasażerów. Ten raport jest pełen zaskoczeń. 

Uber Lost & Found Index 2022. Co zostawiamy w taksówkach? 

Uber opublikował swoje coroczne zestawienie zatytułowane Uber Lost & Found Index. To lista przedmiotów, o których amerykańscy pasażerowie korzystający z aplikacji najczęściej zapominają podczas opuszczania pojazdów. 

Zaczyna się dość standardowo. Na początku raportu wymieniono dziesięć typowych przedmiotów, które kierowcy znajdują na tylnych siedzeniach. Są to: 

 1. telefon/aparat 
 2. portfel 
 3. klucze 
 4. plecak/torebka 
 5. słuchawki/głośniki 
 6. okulary 
 7. ubrania 
 8. e-papierosy 
 9. biżuteria 
 10. dokumenty tożsamości 

Jednak dalej jest znacznie ciekawiej. W raporcie uwzględniono także 50 najbardziej zaskakujących znalezisk odkrytych przez kierowców po zakończonym kursie. To m.in.: 

 • 500 g kawioru 
 • plakietka z napisem “Pracownik miesiąca” 
 • brązowy żółw 
 • zęby babci 
 • urna z prochami zwierzęcia 
 • urna z prochami członka rodziny 
 • kostium pizzy 
 • metalowa noga 

W raporcie znalazła się także garść interesujących statystyk. Wynika z nich m.in., że najbardziej zapominalskim spośród amerykańskich miast jest Austin w Teksasie, a najwięcej przedmiotów jest pozostawianych w pojazdach podczas weekendu. Pasażerowie najczęściej zgłaszają swoje zguby między 16 a 19. 

Jeśli chodzi o zaginione klucze do samochodu, w zestawieniu Ubera dominują takie marki jak Toyota, Honda, BMW i Jeep. Inne akcesoria najczęściej pozostawiane w pojazdach to te wyprodukowane przez Nike, Louis Vuitton, Gucci, Samsung i Apple. 

A co wam zdarzyło się zostawić na tylnym siedzeniu taksówki lub samochodu zamówionego przez aplikację? 

Zobacz również: Uważaj na kierowców, którzy prowadzą samochody tej marki. Często okazują się psychopatami

Polecane wideo

Horoskop miłosny na CZERWIEC
Horoskop miłosny na CZERWIEC - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.06.2022 19:34
Mnie się kilka razy zdarzyło zostawić parasolkę w taksówce, a raz jadąc opti taxi zostawiłam telefon ale kierowca był uczciwy i mi go oddał. Skontaktował się z moją mamą. Było najłatwiej bo tak właśnie była podpisana w telefonie ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie