Filozofia słodkiego nicnierobienia. Na czym polega włoskie dolce far niente?

Włosi potrafią wypoczywać jak mało kto!
Filozofia słodkiego nicnierobienia. Na czym polega włoskie dolce far niente?
Fot. Unsplash
06.06.2022

La dolce vita oraz dolce far niente możne uznać za dwa najważniejsze hasła związane z szalenie inspirującą włoską kulturą. Życie wypełnione słodyczą beztroski i radością towarzyszącą serwowaniu sobie drobnych, ale jakże ważnych i poprawiających nastrój przyjemności, a także regularne pozwalanie sobie na wypoczynek, to po prostu włoski sposób na szczęście. 

Zobacz także: Caffè sospeso, czyli kawa dla nieznajomego. Czym jest ten niezwykły zwyczaj?

Słodkie nicnierobienie

Dolce far niente oznacza po włosku dosłownie słodkie nicnierobienie. W trakcie pobytu w tej wielkiej urody niesamowitej krainie położonej na Półwyspie Apenińskim, można usłyszeć je bardzo często. To po prostu jedna z najczęściej padających odpowiedzi na pytanie „Jakie masz dzisiaj plany?”.

Słodkie nicnierobienie jest niewątpliwie jedną z najukochańszych włoskich pasji. Co może napawać większym optymizmem i dodawać ciału oraz duchowi większej witalności, jak odrywanie się od natłoku codziennych spraw, problemów oraz obowiązków i zapadanie w błogi letarg

Dolce far niente wykonywane prawidłowo i po włosku obejmuje czynności, takie jak: zapominanie o całym świecie i skoncentrowanie myśli jedynie na danym wspaniałym i przyjemnym momencie, przesiadywanie na ławkach i wystawianie twarzy na działanie promieni słonecznych, wylegiwanie się na plaży i wsłuchiwanie się odgłos hipnotyzująco szumiącego morza, nieśpieszne delektowanie się smakowitymi napojami oraz przekąskami w ogrodach, na tarasach, czy w kawiarniach, ucinanie sobie drzemek na świeżym powietrzu, a także długo trwające wpatrywanie się w obezwładniająco piękne widoki.

Zobacz także: Inspirujące kobiety. Mimi Thorisson i jej błogie francusko-włoskie życie

Polecane wideo

Wiosenne trendy. Te topowe akcesoria koniecznie trzeba mieć w swojej garderobie
Wiosenne trendy. Te topowe akcesoria koniecznie trzeba mieć w swojej garderobie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie