Tatuaże mile widziane. To pierwsza linia lotnicza, która pozwoli stewardesom je pokazywać

„Chcemy, żeby wszyscy byli sobą i mieli poczucie przynależności”.
Tatuaże mile widziane. To pierwsza linia lotnicza, która pozwoli stewardesom je pokazywać
Fot. Instagram.com (@virginatlantic)
02.06.2022

Nie tak dawno temu pisaliśmy o ukraińskich liniach lotniczych, które postanowiły raz na zawsze zerwać z tradycyjnymi mundurkami dla swoich stewardes i postawiły na wygodę i nowoczesny styl. Później na podobny krok zdecydował się także jeden z amerykańskich przewoźników. 

Zobacz również: Ta linia lotnicza rezygnuje z męskich i damskich mundurków. Stawia na inkluzywność i autentyczność

Teraz kolejne linie lotnicze przeprowadzają rewolucję jeśli chodzi o wygląd swoich pracowników. Jako pierwszy podniebny przewoźnik na świecie pozwoli stewardesom i stewardom na eksponowanie tatuaży. Personel pokładowy nie będzie musiał dłużej ich zakrywać. 

Virgin Atlantic pozwoli pracownikom pokazywać tatuaże

Na taki krok zdecydowała się brytyjska linia lotnicza Virgin Atlantic. Wszystko w ramach nowej polityki firmy, która zaczęła stawiać na większą indywidualność swoich pracowników. 

W Virgin Atlantic chcemy, żeby wszyscy byli sobą i mieli poczucie przynależności. Wiele osób wyraża swoją wyjątkową osobowość poprzez tatuaże, a nasi pracownicy obsługujący klientów oraz noszący uniformy nie powinni być wykluczeni z tej możliwości 

- mówiła Estelle Hollingsworth, przedstawicielka przewoźnika. 

Jest jednak pewien wyjątek. Tatuaże na twarzy i na szyi bądź karku wciąż pozostaną na cenzurowanym – przynajmniej na razie. Linie lotnicze przekazały, że rozważą zmianę zasad dotyczącą widoczności tych wzorów u swoich pracowników w późniejszym terminie.

Wyjątek stanowią również tatuaże przedstawiające wyrazy niecenzuralne oraz powszechnie uznawane za nieodpowiednie kulturowo, a także takie odnoszące się do nagości, przemocy, narkotyków i alkoholu, oraz wzory w stylu więziennym, np. na knykciach. 

Co sądzicie o takiej decyzji linii Virgin Atlantic? Myślicie, że inni przewoźnicy pójdą w jej ślady? 

Zobacz również: Stewardesa: „Ważyłam o 2 kg za dużo, więc wysłano mnie na program odchudzający”. Skandal w prestiżowych liniach lotniczych

Polecane wideo

Horoskop miłosny na CZERWIEC
Horoskop miłosny na CZERWIEC - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 02.06.2022 16:31
Dno. Tak wyglądają szmulice z pierdla.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie