Porcja magicznej wiedzy. Świece ochronne

Regularnie wykonywany rytuał zapalania świec może stanowić doskonałą ochronę przed złymi intencjami.
Porcja magicznej wiedzy. Świece ochronne
Fot. Unsplash
28.05.2022

Magia ognia zajmuje w ezoteryce bardzo ważne miejsce. Od długich wieków uważano, że rytuały, w których używa się świec, mają największą moc. W końcu ogień był symbolem światła, duchowego ciepła i bezpieczeństwa. Owe rytuały należało jednak zawsze odprawiać ze szczególną uwagą, bowiem potężny ogień w każdej chwili mógł przeistoczyć się w symbol szatańskiej destrukcji, zagrożenia i zła. 

Jedynym z najchętniej odprawianych rytuałów ze świecami był ten odpychający od domowników złorzeczenia, upiorne moce oraz złe intencje, jaki nakładał na przestrzeń domową coś w rodzaju magicznego płaszcza ochronnego. 

Zobacz także: Porcja magicznej wiedzy. Lustro do rytuałów

Ochronna moc płomieni

Jeśli myślimy o tym, aby zacząć praktykować ochronną magię ognia w domowym zaciszu, powinnyśmy zaopatrzyć się w zapas świec oraz kapturek służący do gaszenia płomienia. Od dawien dawna doradza się, aby rytualne magiczne świece gasić właśnie owymi kapturkami, a nie zdmuchiwać je. Otóż zdmuchnięcie może znacznie osłabić moc rytuału, jako że wraz z owym gestem dochodzi do rozproszenia dobrych emocji. 

Jakie kolory świec wybierać do ognistego rytuału ochronnego? Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku białe lub kremowe świece, które doskonale oczyszczają z negatywnej energii. Zawsze zapalajmy nie jedną, a kilka. Nie muszą być ustawione razem, wystarczy że będą znajdowały się w tym samym pomieszczeniu.

Ponadto zapalając świece ochronne, skupmy się na tym, aby po naszym umyśle krążyły wyłącznie dobre myśli. Wyciszmy się i ułóżmy odpowiednie intencjonalne słowa.

Zobacz także: Porcja magicznej wiedzy. Kadzidlany rytuał oczyszczenia

Polecane wideo

Wymarzona sesja ślubna. Pomysły, na które warto namówić fotografa
Wymarzona sesja ślubna. Pomysły, na które warto namówić fotografa - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie