Groza śliskich płetw. Czym jest ichtiofobia?

Z jakimi przypadłościami borykają się dotknięci ichtiofobią, czyli lękiem przed rybami?
Groza śliskich płetw. Czym jest ichtiofobia?
Fot. Unsplash
13.06.2022

Ichtiofobia to innymi słowy paniczny lęk przed rybami. Należy do grupy najbardziej kuriozalnych fobii, które są ponadto uważane za jedne z najbardziej uciążliwych. W końcu ryby, jak i ich wizerunki w każdej części świata spotyka się niestety dosłownie na każdym kroku. Nietrudno więc o wielkie zakłopotanie, czy wręcz starganie nerwów...

Zobacz także: Przerażająco piękne kobiety. Czym jest kaligynefobia?

Te koszmarne akwaria i sklepy rybne...

Rzeczy, jakie dla większości ludzi byłby fantastycznym relaksem, takie jak na przykład wizyta w akwarium z mnóstwem przeszkleń, jakie dają wspaniałe wrażenie bycia pod wodą, czy też nurkowanie w egzotycznych wodach, w których odmętach można napotkać rozmaite zachwycające barwami i kształtami gatunki ryb, dla osoby chorującej na ichtiofobię byłyby koszmarem.

Zapewne nigdy w życiu nie zdecydowałaby się ona też na utrzymywanie kontaktów przyjacielskich z kimś, kogo największym hobby jest hodowanie w domowym zaciszu rybek akwariowych. Kto by chciał wciąż słuchać opowieści o tych paskudnych stworzeniach podstępnie i bezgłośnie krążących w wodzie? 

Cierpiący na tę fobię upatrują bowiem w rybach wszelkiego zła. Co ciekawe, uważają je nie tylko za złowieszcze, lecz i za wizualnie odrażające. Sama myśl o nawet najkrótszym dotyku ich śliskich płetw wywołuje u nich ataki paniki, zawroty głowy, niemożność zrobienia kroku, trudności w oddychaniu, jak i omdlenia. Traumatyczne mogłoby się okazać dla nich trafienie na dział rybny w którymś z marketów. 

Zobacz także: Szklany strach. Czym się objawia nelofobia?

Polecane wideo

Hity z szaf francuskich influencerek. Czym warto się zainspirować?
Hity z szaf francuskich influencerek. Czym warto się zainspirować? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Arletta Bolesta (Ocena: 5) 19.02.2023 11:34
W ogóle kwestię bojaźni można rozpatrywać też w trakcie kościelnego procesu o nieważność małżeństwa dr Arletta Bolesta adwokat kościelny mail: [email protected]
odpowiedz

Polecane dla Ciebie