Balkonowe ABC. Co powinna mieć pod ręką początkująca ogrodniczka?

Jakie narzędzia najbardziej się nam przydadzą?
Balkonowe ABC. Co powinna mieć pod ręką początkująca ogrodniczka?
Fot. iStock
06.06.2022

Sezon balkonowy nareszcie został już rozpoczęty. Nie tylko coraz częściej zażywamy relaksu na balkonach, a też niejednokrotnie odkrywamy w sobie ogrodniczą pasję. W końcu radość, jaka towarzyszy bujnemu wzrostowi pięknych roślin ozdobnych, czy roślinnych smakołyków, takich jak na przykład poziomki, truskawki, czy maliny po prostu nie ma sobie równych.

Jeśli właśnie dokonałyśmy odkrycia, że balkonowa uprawa to dla nas wielka frajda i odprężenie idealne, czym prędzej zacznijmy kompletować ogrodnicze akcesoria, które w kolejnych miesiącach bardzo się nam przydadzą. 

Zobacz także: Jak urządzić balkon? Najpiękniejsze wiosenne inspiracje

Bez konewki ani rusz 

Oto ogrodnicze akcesoria, dzięki którym znacznie łatwiej będzie się nam opiekować naszymi wspaniałym balkonowymi okazami. 

Nożyczki ogrodowe: Przydadzą się na przykład do ścinania gałązek ziół, które zawsze powinno się wycinać, a nie wyrywać. Pozbędziemy się nimi nieestetycznych zwiędłych gałązek i liści.

Konewka: Znacznie ułatwi nam podlewanie roślin.

Spryskiwacz: Mnóstwo roślin uwielbia nie tylko dobrze nawilżoną glebę, ale też regularne zraszanie liści. 

Łopatka: Bez niej przesadzanie roślin byłaby prawdziwą mordęgą. Najlepiej posiadać dwie o różnych rozmiarach - do dużych i do małych okazów. 

Sekator: Będzie potrzebny zwłaszcza, jeśli uprawiamy na balkonie warzywa i owoce, które należy w określonym czasie przycinać. 

Miotła i szufelka: Wbrew pozorom to szalenie przydatne narzędzia, jakie zawsze warto mieć na balkonie pod ręką. Opadające liście i kwiaty, jakie trzeba usunąć z podłogi to codzienność balkonowej ogrodniczki.  

Zobacz także: Nie ma to jak zwolnione tempo. Jak wprowadzić do życia kojący tryb slow?

Polecane wideo

Hity z szaf francuskich influencerek. Czym warto się zainspirować?
Hity z szaf francuskich influencerek. Czym warto się zainspirować? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie