Najlepsze triki organizacyjne, dzięki którym w Twojej garderobie zawsze będzie panował porządek

Wiosna to doskonały czas na to, aby zrobić porządki w szafie.
Najlepsze triki organizacyjne, dzięki którym w Twojej garderobie zawsze będzie panował porządek
Fot. Unsplash/Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
30.05.2022

Utrzymanie ładu w szafie nie należy niestety do rzeczy prostych. Kiedy doszło do momentu, że stając przed nią, mamy mętlik w głowie i głowimy się, gdzie też mogła się zapodziać nasza ulubiona jedwabna koszula, czy tweedowa sukienka, to znak, że czas na porządki. 

Zdradzamy przydatne triki organizacyjne, która sprawią, że bałagan już nigdy nie powróci do  garderoby.

Zobacz także: Kolorowe nerki, retro-modele na grubym pasku, urocze koszyki. Oto torebki, które noszą teraz wszystkie dziewczyny

Wiosenny przegląd garderoby

Wiosenne garderobiane porządki zacznijmy od przeglądu szafy. Zacznijmy segregować rzeczy na te, w których bardzo często chodzimy oraz takie, które pomimo stylowego wyglądu wiszą na wieszakach jak za karę i jeszcze nigdy nie miałyśmy ochoty ich założyć.

Dzięki podobnej segregacji, dowiemy się jeszcze więcej o naszych stylizacyjnych upodobaniach. Bardzo dokładnie przyjrzyjmy się ubraniom, jakich dotąd nie nosiłyśmy. Zapamiętajmy ich kroje, barwy i detale, aby więcej nie popełniać błędów na zakupach - nie powielajmy więcej ubraniowych wpadek. Widocznie pudrowo różowa mini sukienka w typie baby doll nie jest dla nas strzałem w dziesiątkę, a stylem najbliższym naszemu sercu jest safari look. 

Rzeczy, których nie lubimy nosić, sprzedajmy lub oddajmy w dobre ręce. Dzięki temu zyskamy znacznie więcej miejsca w szafie, przestaniemy się kłopotać nietrafionymi decyzjami i wyrzuconymi w błoto pieniędzmi. 

Organizacja to podstawa

Następnym krokiem jest pogrupowanie ubrań pod względem pory roku. Grubą zimową odzież przewieśmy bądź przełóżmy na najwyższe półki, aby mieć pod ręką garderobę wiosenną oraz letnią. 

Poukładajmy odzież kolorami. Znacznie łatwiej będzie nam dokonywać codziennych stylizacyjnych wyborów, jeśli elementy garderoby będą poukładane dopasowanymi do siebie tonami. Dzięki temu nie będzie się w szafie tworzył nieestetyczny bałagan.

Świetnym pomysłem jest skomponowanie na wieszakach gotowych outfitów. Oznacza to błyskawiczne przygotowanie do każdego wyjścia. Nie jest to wcale rzeczą tak pracochłonną, jak mogłoby się wydawać. Ot, zarzućmy na ulubione sukienki idealnie zgrane z nimi swetry, czy marynarki i tak dalej. Dzięki temu zabiegowi unikniemy momentów zapomnienia i zakupowych zachcianek. Po podejściu o szafy czarno na białym będzie widać, że jesteśmy w posiadaniu stylowych zestawów, w których naprawdę niczego nie brakuje. Tym samym niepotrzebny nam kolejny oliwkowy golf w kolekcji.  

Zorganizujmy też przestrzeń na akcesoria, tak aby przestały być przerzucane z miejsca na miejsce. Osobne miejsce na paski, czy torebki wprowadzi w szafie komfortowy ład.

Zobacz także: Jak stylizować kimono?

Polecane wideo

Pomysł na manicure? Internautki inspirują się... kolorem swojej aury
Pomysł na manicure? Internautki inspirują się... kolorem swojej aury - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie