Szmaragd. Niezwykły talizman, który odstresowuje i dodaje energii

Nosząc szmaragdy, można było liczyć na wspaniałą harmonię umysłu, której nie mącą nawet wielkie przeciwności losu.
Szmaragd. Niezwykły talizman, który odstresowuje i dodaje energii
Fot. iStock
25.05.2022

Szmaragdy są uważane za jedne z najcenniejszych kamieni szlachetnych. Wspaniale wyglądającymi koliami, kolczykami, czy bransoletami ze szmaragdami nadzwyczaj chętnie ozdabiano się już od doby antycznej. Przez bardzo długi czas noszenie cennych szmaragdów było zarezerwowane dla najszlachetniej urodzonych. Okazała biżuteria z tymi niesamowicie prezentującymi się kamieniami należała na przykład do ulubionych ozdób Kleopatry

Zobacz także: Ametyst - talizman, dzięki któremu można uporać się z nałogami

Szmaragdowy spokój umysłu

Poza niewątpliwą wielką urodą tych odmian berylu, od najdawniejszych czasów doceniano też ich niezwykłe właściwości. Wierzono, że zakochane pary, które nosiły szmaragdową biżuterię, nie są narażone na pokusę zdrady. Jeśli jednak jakimś cudem by do niej doszło, przykładowo za sprawą niecnego szatańskiego działania, szmaragdowy amulet zdradzającego miał się rozpaść na sto kawałków. 

Szmaragd miał doskonale wpływać na analityczne myślenie i pobudzać intelekt. Fantastycznie relaksował i nie doprowadzał do zmącenia zmysłów. Dzięki szmaragdowemu talizmanowi można było nieustannie wykazywać się trzeźwością umysłu i nie odczuwać zmęczenia przez bardzo długi czas.

Przez wieki utrzymywał się pogląd, jakoby szmaragdy dobroczynnie wpływały też na zdrowie. Tak więc wzmacniały serce, pomagały w walce z bezsennością, a także z żołądkiem i oczami. Można było nimi podobno wyleczyć nawet największą wadę wzroku.

Zobacz także: Amulety i talizmany: Co się stanie, gdy zaczniesz nosić przy sobie różowy kwarc?

Polecane wideo

Oto torebki, które noszą teraz wszystkie dziewczyny
Oto torebki, które noszą teraz wszystkie dziewczyny - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie