Wiosenne przyjemności. Dlaczego warto regularnie chodzić na pikniki?

Wybranie się na piknik to doskonały sposób na relaks!
Wiosenne przyjemności. Dlaczego warto regularnie chodzić na pikniki?
Fot. Unsplash
11.05.2022

Każda wielbicielka wiosennego piknikowania musi wiedzieć, że ucztowanie na trawie nie jest wcale pomysłem, jaki zrodził się we współczesnej dobie. Ciekawa aktywność, jaką jest wybieranie się na pikniki zaczęto kultywować dawno temu we Francji. Pierwszą wzmiankę na temat pikników odnotowano we francuskich źródłach pisanych w XVII wieku. Co ciekawe, hasło piknik posiada francuski rodowód i pochodzi od słowa pique-nique.

Zobacz także: Shinrin-yoku. Leśne kąpiele podbijają świat

Francja ojczyzną pikników

W XVII wieku wyobrażając sobie tradycyjny pique-nique, nie myślało się jednak o zabraniu ze sobą koca, naczyń, sztućców oraz licznych przegryzek i napitków, którymi miano się uraczyć na świeżym powietrzu. W tym czasie koncepcja pikniku była zupełnie inna i co najdziwniejsze, wiązała się z konsumowaniem we wnętrzach zajazdów.

Ludzie w drodze łaknęli towarzystwa, tak więc począwszy od tego stulecia ważne było w niej nawiązywanie kontaktów, a także o dzielenie się. Nie częstowano się jednak strawą, a przynoszonym do zajazdu winem. W późniejszych wiekach pozycja pikniku jeszcze bardziej się umocniła. W końcu doszło do tego, że zaczął być jedną z ulubionych rozrywek Francuzów. W XIX wieku nareszcie zaczęto organizować pikniki w naturze

Dlaczego warto brać przykład z Francuzów i zacząć piknikować?

Na pikniku można oczyścić się z negatywnych emocji i fantastycznie się zrelaksować. Sycenie się ciszą naprzemiennie z wsłuchiwaniem się w ptasie arie i skupianie się na elementach przyrody, na jakie nie zwracało się wcześniej uwagi, naprawdę daje wspaniałe ukojenie. Co więcej, nawet najzwyklejsze przekąski, którymi można nieśpiesznie raczyć się wśród urokliwych okoliczności przyrody, smakują niezwykle i wybornie. 

Podczas pikników można też zacieśniać się więzi i budować nowe relacje. W końcu nic tak nie łączy ludzi jak zachwycanie się pysznym jedzeniem, odkrywanie nowych smaków i toczące się w trakcie owych czynności inspirujące rozmowy. 

Zobacz także: Bujanie w obłokach: Dlaczego warto poświęcać kwadrans dziennie na marzenie?

Polecane wideo

Oto torebki, które noszą teraz wszystkie dziewczyny
Oto torebki, które noszą teraz wszystkie dziewczyny - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie