Ile pieniędzy dać na komunię lub chrzciny w 2022 roku?

Każde dziecko wychowywane w wierze katolickiej od pierwszych dni życia przygotowywane jest do przyjęcia najważniejszych sakramentów świętych.
Ile pieniędzy dać na komunię lub chrzciny w 2022 roku?
09.05.2022

Pierwszym z nich jest chrzest, a kilka lat później następuje przyjęcie eucharystii. Obie uroczystości stanowią kamień milowy zarówno dla dzieci, jak i rodziców, dlatego najczęściej świętowane są w gronie najbliższych. Otrzymując zaproszenie na tego rodzaju imprezy okolicznościowe często stoimy przed dylematem, ile pieniędzy włożyć do koperty? Ile wypada podarować na chrzest lub komunię w 2022 roku? Podpowiadamy.

Ile pieniędzy na chrzest lub komunię w 2022 roku?

Otrzymanie zaproszenia na chrzest święty lub pierwszą komunię świętą to duże wyróżnienie dla gościa. Radość często jednak ustępuje miejsca niepewności co do tego, ile dać na chrzciny lub komunię. Podobne zapytania nierzadko pojawiają się na dedykowanych forach internetowych, gdzie pomocą służą rodzice, którzy mają za sobą organizację podobnej imprezy i z własnego doświadczenia wiedzą, jakich kwot można spodziewać się w kopertach. Najczęściej są to sumy rzędu od 300 do 600 złotych, jednak wiele zależy od stopnia pokrewieństwa lub relacji rodzinnych. Niektórzy decydują się na podarowanie nawet 1000 złotych, a nawet więcej.

Ile dać na chrzest w 2022 roku?

Chrzest święty to jedna z najbardziej wyjątkowych chwil w życiu każdego małego człowieka. Choć z racji wieku niewiele z niego pamięta, to pamiątki w formie zdjęć lub specjalnych ksiąg przywołują ciepłe wspomnienia. W tym szczególnym dniu towarzyszą mu najważniejsze osoby, wśród których nie może zabraknąć rodziców chrzestnych. Ile powinni włożyć do koperty? Wszystko zależy od tego, czy przychodzą sami czy z drugą połówką. Przyjmuje się, że w 2022 roku powinny podarować nie mniej niż 700-1000 złotych. Jeśli chrzestny przychodzi solo, z czystym sumieniem może podarować maluchowi 500 złotych. Warto jednak pamiętać, że są to jedynie kwoty orientacyjne, ponieważ wszystko zależy od naszej aktualnej sytuacji finansowej.

Ile dać na komunię w 2022 roku?

Podobnie jak w przypadku chrztu, komunia święta to uroczystość przełomowa dla wielu maluchów. Mogą oni w pełni celebrować każdą mszę w kościele katolickim. Imprezy okolicznościowe z tej okazji najczęściej przybierają nieco większe rozmiary, dlatego też wielu gości zastanawia się, ile dać na komunię dziecku i nie zbankrutować. Organizacja uroczystości na sali praktycznie nigdy się nie zwraca, jednak warto podarować dziecku kwotę nie mniejszą niż 300 złotych. Zwykli goście mogą postawić na prezenty w postaci pamiątkowych obrazków, zabawek czy bonw podarunkowych.

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 1) 12.05.2022 12:42
Ile dać? Zero złotych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.05.2022 14:18
dzisiaj wiekszosc gówniarzy patrzy tylko by im co rusz dawać prezenty, dawniej dzieci cieszyły się nawet z misia czy czekolady a dzis juz rower nie wystarcza
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.05.2022 11:03
Tyle na ile nas stać.
zobacz odpowiedzi (1)
ciocia (Ocena: 5) 09.05.2022 13:28
Na chrzcinach to ja już dawno nie byłam więc nie wiem jakimi kwotami się sypie do koperty. Z komunią jestem na świeżo bo byłam ostatnio gościem, ale koperty nie dawałam tylko zamówiłam z pl geekbuying smartwatcha dla dziewczynki, tak mi koleżanka z pracy podpowiedziała i pomysł okazał się trafiony
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie