Wybierając te przekąski, wspierasz bioróżnorodność. Jak to możliwe?

Od lat uwielbiamy takie łakocie jak kultowe Łakotki, Holenderskie, Petitki czy Złotokłose!
Wybierając te przekąski, wspierasz bioróżnorodność. Jak to możliwe?
fot. istock.com
18.05.2022

To co najważniejsze, wszystkie wyżej wymienione produkty łączą te same wartości: naturalność, prostotę i smak. Pyszne ciastka oraz wafle są wypiekane z dbałością, z najwyższej jakości pszenicy, uprawianej w sposób zrównoważony. Idealne do dzielenia się z bliskimi. Ta różnorodność pozwala na to, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Czym jest logo Harmony widniejące na produktach marki SAN?

Inicjatywa Harmony jest gwarancją jakości produktów i przede wszystkim potwierdzeniem, że pszenica wchodząca w skład ciasteczek została pozyskana w sposób zrównoważony z troską o środowisko i społeczności farmerów.

Najważniejszym założeniem programu Harmony jest nawiązywanie współpracy partnerskiej z miejscowymi rolnikami, których gospodarstwa są położone w pobliżu zakładów produkujących ciastka. Rolnicy przystępujący do inicjatywy Harmony zobowiązani są do wprowadzenia praktyk w dziedzinie uprawy pszenicy zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, z większym poszanowaniem dla zasobów wodnych i gleby oraz ograniczeniem emisji dwutlenku węgla. Program Harmony określa również szczegółowe praktyki mające na celu zapewnienie rozwoju bioróżnorodności – jedną z nich jest tworzenie łąk wokół pól uprawnych, które z kolei przyciągają istotne dla ekosystemu owady takie jak pszczoły czy motyle.

Harmony to odpowiedź na potrzeby dzisiejszego świata, a w zasadzie zmian klimatycznych zachodzących na co dzień. To także odpowiedź na oczekiwania konsumentów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na skład produktów oraz pochodzenie poszczególnych składników.

Pszenica to najważniejszy składnik ciastek. 12 lat temu Harmony rozpoczynało współpracę z zaledwie kilkoma rolnikami i przez ten czas zostały stworzone najlepsze praktyki w zakresie zrównoważonej uprawy pszenicy. 

Ambicją San jest, by do 2022 roku 100% pszenicy wykorzystywanej do wypiekania ciastek w UE było uprawiane przez rolników uczestniczących w programie Harmony. 

Program Harmony określa również szczegółowe praktyki mające na celu zapewnienie rozwoju bioróżnorodności. Dotyczy to przede wszystkim lepszych praktyk w dziedzinie uprawy pszenicy, w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, bez korzystania z pestycydów i nawozów sztucznych, z zachowaniem zasobów wodnych i gleb oraz ograniczeniem emisji związków węgla

Dlaczego ochrona bioróżnorodności jest tak ważna?

Zachowanie tej bioróżnorodności ma kluczowe znaczenie dla rolnictwa. Dzięki udziałowi w projekcie Harmony, rolnicy przeznaczają 3% swoich ziem na kwiaty polne lub drzewa po to by stworzyć odpowiednie warunki i pożywienie dla pszczół i motyli. Ważne jest, by te róznorodność zachować i nie zdominować jej przez potrzeby człowieka. Ziemia to najbardziej różnorodna planeta w układzie słonecznym: rozmaitość zwierząt i roślin, a także ekosystemów oraz zależności między nimi. Lata ewolucji zapewniły Ziemi bycie jedyną w swoim rodzaju. Czy wiesz, że na Ziemi żyje 8,7 miliona gatunków. Rozbudowa sieci ekologicznej jest szalenie ważna dla siebie nawzajem. Wszystko to działa jak spójny organizm - a strata choć jednego elementu skutkuje zaburzeniem homeostazy innych. Dlatego tak ważne jest, zachowanie bioróżnorodności i ochrona gatunków, bo jakiekolwiek zaburzenie aktualnego stanu może prowadzić do nieodwracalnych skutków. 

Ciasteczka marki SAN - dlaczego warto je kupować?

Właśnie ze względu na udział marki w projekcie Harmony oraz ze względu na pyszny, niepowtarzalny i ponadczasowy smak. Petitki z mlekiem i miodem oraz Petitki z mleczną czekoladą dostępne są w nowych wygodnych formatach: familijnym oraz impulsowym. Family pack to doskonałe rozwiązanie do dzielenia się z rodziną oraz przygotowywania domowych deserów. Petitki to wysokiej jakości herbatniki postrzegane jako złoty standard na rynku: kruche, rozpływające się w ustach, o delikatnym maślanym smaku, z czekoladą mleczną lub bez niej. Petitki idealnie sprawdzą się na co dzień jako lekka przekąska, a wariant czekoladowy dla przyjemności.

W ubiegłym roku marka San rozszerzyła portfolio swoich produktów Łakotki o zupełnie nową kategorię - wafle. San Łakotki Wafle to lekkie, chrupiące wafelki przekładane pysznym kremem. Produkowane z wysokiej jakości składników oraz z wyselekcjonowanej mąki Harmony. Idealne do dzielenia się z innymi. Wśród produktowych nowości znalazły się trzy smaki wafelków o gramaturze 146g: orzechowe, waniliowe oraz czekoladowe.

Ciastka Złotokłose również przeszły przemianę. Od styczna na rynku są dostępne większe opakowania 215g w najbardziej popularnym formacie opakowania – rolce. Oprócz tradycyjnego znanego od lat wariantu owsianego, dostępny ponownie jest bardzo lubiany przez konsumentów wariant kokosowy. Złotokłose to wyjątkowe połączenie płatków owsianych z pełnoziarnistymi zbożami.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.05.2022 23:06
Reklam.a bo się ciastka nie sprzedają? Od dłuższego czasu nie kupuję takiego typu wyrobów, we wszystkich dają olej palmowy najgorszy zapychacz żył itd. nie dziękuję
odpowiedz

Polecane dla Ciebie